Upravit stránku
20. 10. 2015

Na Slunetě o třetí výhru v řadě


O třetí výhru v řadě v základní části Kooperativa NBL, po předchozích vítězstvích nad USK Praha a Ostravou, budou usilovat pardubičtí basketbalisté na palubovce ústecké Slunety.

4. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. (1/1) vs. BK JIP Pardubice (2/1)
středa 21. 10. v 18 hodin

Sluneta prožívá velmi pestrý start do nové sezony. Nejprve v domácí premiéře zachránila již téměř ztracenou bitvu s USK Praha, když v poslední minutě základní hrací doby srovnala čtyřbodové manko a v prodloužení uhájila nejtěsnější, jednobodové vítězství 71:70. Poté cestovala do Ostravy, kam se ovšem bude muset vydat znovu, neboť duel s Novou hutí zůstal nedohrál kvůli neopravitelně poškozenému koši a bude se opakovat. V pondělní dohrávce 3. kola pak podlehla Prostějovu jednoznačně 71:93.

Trenér Martin Stavěl má v kádru hned pět amerických basketbalistů: rozehrávače Marcela Andersona a Jamese Emersona, křídelníky Andrewa Barhama a Dana Kendrida a podkošového hráče Johna Egglestona. Do pozice bodového lídra se zatím pasoval Barham, jenž proti USK vysázel 24 bodů a Prostějovu 14. Mezi základní pilíře by měli patřit i ex-pardubický rozehrávač Michal Čarnecký a podkošové duo Ladislav Pecka-Stanislav Votroubek.

Beksa v minulém kole přetlačila houževnatou Ostravu o čtyři body a vylepšila svoji bilanci na 2/1. Trenéři Dušan Bohunický s Tomášem Bartoškem by na severu Čech měli mít k dispozici stejnou sestavu jako v úvodních zápasech letošní sezony, tedy stále bez rehabilitujícího pivota Ondřeje Kohouta.

Top-skóreři obou týmů:

Ústí n. L. - A. Barham 19,0, L. Pecka 12,5, S. Votroubek 7,5, M. Čarnecký 7,5, D. Kendrid 7,5, J. Eggleston 6,0...
Beksa - K. Švrdlík 12,7, L. Sanders 11,7, L. Kotas 9,3, V. Půlpán 9,3, D. Pandula 8,7, J. Příhonský 6,7, J. Wall 6,7...

Příští domácí zápas:
 

BK JIP Pardubice vs. Ariete Prostějov
(sobota 24. 10. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti