Upravit stránku
16. 12. 2016

Na severu se Slunetou


Poslední předvánoční utkání v Kooperativa NBL odehrají pardubičtí basketbalisté na severu Čech. V ústecké hale budou usilovat o své třinácté ligové vítězství.

16. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. (7/8) vs. BK JIP Pardubice (12/3)
neděle 18. 12. v 17 hodin

Ústí patří do silného středu tabulky, kde si to (zřejmě) pětice vyrovnaných týmů rozdá ve finiši základní části o tři místa, zaručující v nadstavbové části účast ve skupině A1. Trio Nymburk (1 porážka), Pardubice (3 porážky), Děčín (4 porážky) již výrazněji odskočilo, leč mezi kvintetem Prostějov-Opava-Kolík-Ústí-USK jsou minimální bodové rozdíly.

Ve své hale má Sluneta výtečnou bilanci 6/1!

Prohrála pouze rivalské derby s Děčínem - v napínavé koncovce o jediný koš -, zbývajících šest duelů ovládla.

"Očekávám těžký venkovní zápas, nicméně dá se říci, že všechny venkovní zápasy jsou těžké," předeslal pivot Kamil Švrdlík.

Co je podle něj charakteristické pro družinu kouče Antonína Pištěckého? "Ústí je hodně útočný tým, obzvlášť doma dávají hodně bodů," poukázal Kamil Švrdlík na produktivní útok Slunety, která na domácí palubovce sází průměrně 87 bodů! "Nebudeme se chtít v jejich hale pouštět do žádných střeleckých dostihů, základem bude jednoznačně naše obrana. Hráči Ústí se nesmějí cítit v pohodě, nebudeme je chtít pouštět ke své hře."

Zápas nabídne souboj dvou ze čtyř nejlepších střelců celé ligy - byť Dominez Burnett (18,1 bodu) a Ladislav Pecka (17,3 bodu) nastupují každý na jiné pozici.

Druhý jmenovaný je top-skórerem Slunety, přičemž famózní období měl zejména do konce října, kdy v devíti duelech zapisoval v průměru 19,9 bodu! "Ze začátku sezony měl opravdu velkou formu. Musíme si na něj dát pozor, abychom ho udrželi v normálních číslech, aby nám nějak neulétl," řekl Kamil Švrdlík na Peckovu adresu.

Severočeský tým nedávno opustil jeden z tahounů, rozehrávač Showron Glover, s nímž odešlo 10 bodů + 5 asistencí. Nahradil jej Michael Thompson, jenž ve třech zápasech zaznamenal celkem 26 bodů + 6 asistencí. Mezi klíčové muže dále patří Khristian Smith (14,1 bodu), Cory Abercrombie (11,2 bodu), Luka Igrutinovič (9,4 bodu), či Pavel Bosák (9 bodů).

Není pochyb o tom, že oba soupeři dají do utkání hodně energie. "Ústí chce patřit mezi nejlepších šest týmů, chce hrát v nadstavbě skupinu A1," předpokládá Kamil Švrdlík, že hráči Slunety budou chtít navázat na předchozí vydařené domácí zápasy. "I pro nás je to ale důležité utkání, ve kterém budeme chtít potvrdit předchozí ligové vítězství nad Nymburkem."

Přenos na TVCOM.cz můžete sledovat zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti