Upravit stránku
28. 03. 2017

Na sever


Druhá Beksa na palubovce třetího Děčína. To je hit 8. kola nadstavbové části Kooperativa NBL, v němž se pardubičtí basketbalisté budou chtít znovu vrátit na vítěznou vlnu.

8. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK ARMEX Děčín (17/12) vs. BK JIP Pardubice (22/7)
středa 29. 3. v 18 hodin

Dvě porážky za sebou? To pardubičtí hráči v letošní sezoně NBL dlouho neznali - až do minulého týdne.

Nejprve nám nevyšlo utkání v hlavním městě - na palubovce USK Praha jsme podlehli 67:74 - a poté přišla v dramatickém duelu s Kolínem první domácí ligová porážka (75:78). "Poslední zápasy nebyly z naší strany ideální," připustil trenér Tomáš Bartošek. Na mysli měl zejména ofenzivní herní projev. "V útoku jsme byli až příliš statičtí, mám pocit, že nám chyběla i větší koncentrace. Nebyli jsme schopni využít naše akce a silné stránky tak, jako v předchozích zápasech."

Je nasnadě, že přáním Beksy pro závěrečnou část nadstavby je povýšit svou hru, a zejména pak útočnou produktivitu, na úroveň z předchozího období sezony. "Ano, naším cílem je navrátit se ke hře z předchozích zápasů a snažit se maximálně využívat náš útočný potenciál," přikývl Tomáš Bartošek.

Děčín je nesmírně kvalitní protivník, zejména ve své hale předvádí velice kvalitní, energické výkony. "V letošní sezoně se spolu utkáme již popáté, takže oba týmy se velmi dobře znají, vědí o svých silných i slabších stránkách," poukázal Bartošek na předchozí vzájemná měření sil.

To první ovládli Válečníci, ovšem poté se třikrát v řadě radovala Beksa: jednou uspěla i na soupeřově palubovce, odkud si v Českém poháru odvezla postupové vítěství 78:70.

Zatímco JIP už několik dnů ví, že do play-off vstoupí z 2. místa, aktuálně 3. Děčín ještě nemá jistotu, že svoji pozici udrží. Pouze o jediný bod zpět je totiž USK Praha. "O motivaci budeme mít postaráno my i Děčín. Náš tým se chce vrátit na vítěznou vlnu a Děčín hraje o udržení své 3. pozice," nepochybuje Bartošek, že i nadcházející duel dvou tradičních rivalů bude mít velký náboj.

Lídry děčínského týmu jsou rozehrávač Tomáš Vyoral (průměry 12,1 bodu + 3,4 asistence), křídelník Lukáš Palyza (11,3 bodu) a pivot Pavel Houška (13,5 bodu), velmi zkušenou osu úřadujících vicemistrů doplňují křídelník Tomáš Pomikálek (9,9 bodu + 6,2 doskoku), rozehrávač Ondřej Šiška (7,6 bodu + 6,4 doskoku) a pivoti Jakub Houška (6,8 bodu) s Robertem Landou (4,4 bodu).

"Tak jako v ostatních zápasech s Děčínem, i tentokrát bude klíčové pokrýt jeho útočný doskok, neotvírat trojkové pozice domácím střelcům a být odolní v situacích 1 na 1 na obou polovinách hřiště," doplnil Tomáš Bartošek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti