Upravit stránku
06. 11. 2018

Na Den Bosch!


Zapomenout na nedávná nevydařená utkání, pozvednout svůj výkon a usilovat o premiérové pohárové vítězství. To je cíl Beksy před druhým domácím zápasem ve FIBA Europe Cupu.

4. KOLO FIBA EUROPE CUPU:

BK JIP Pardubice (0/3) vs. New Heroes Den Bosch (1/2)
středa 7. 11. v 18 hodin, Arena Pardubice

Poslední dvě utkání se pardubickým basketbalistům nevydařila: v Izraeli podlehli rozdílem 34 bodů, v lize USK Praha o 5 bodů.

Šanci na reparát mají ve 4. kole FIBA Europe Cupu, kdy doma vyzvou nizozemský Den Bosch, na jehož palubovce podlehli rozdílem 33 bodů. To však nyní vůbec nic neznamená, celý tým se dívá do budoucnosti a je maximálně odhodlaný bojovat o první pohárový úspěch. "Všechno bude o naší energii, kterou do zápasu vložíme. Všichni hráči jí musejí vynaložit co nejvíce," burcuje kouč Levell Sanders. "Samozřejmě jsme velmi rádi, že hrajeme doma - věříme, že přijde co nejvíce fanoušků."

Den Bosch má na svém kontě jednu výhru - právě nad Beksou.

Poté podlehl v izraelské Ness Zioně a doma nestačil na ruský Saratov. Pokaždé však padl jen velmi těsně: o 6 a o 4 body. V každém případě platí: pokud pardubický tým uspěje, dorovná v tabulce svého nizozemského soka na bilanci 1/3. Co je třeba zlepšit oproti prvnímu zápasu v Nizozemsku? "Soupeř hraje hodně agresivně. S jeho tlakem se musíme vypořádat lépe než v prvním utkání, lépe řešit jednotlivé situace," odpověděl Ell.

"Potřebujeme také lépe doskakovat, v tom jsme byli špatní," připomněl pardubický kouč 15 útočných doskoků soupeře. "Klíčové také bude omezit ztráty míče a snažit se běhat do rychlých protiútoků. Celkově chceme posunout naši hru v defenzívě i ofenzivě."

Stejně jako Bekse, ani Den Boschi se nepovedl víkendový ligový zápas: Leidenu podlehl ve své hale 83:91 (nejvíce bodů: Van Oostrum 19, Henson 17, Williams 14, Sherrill 12, Oudendag 12...). Týmovými top-skórery ve FIBA Europe Cupu jsou aktuálně perimetroví hráči: křídelník Jonathon Williams (průměr 18,6 bodu, trojky 44%), rozehrávač Keshun Sherrill (15,8 bodu + 5,2 asistence, trojky 41%), křídelník Steven Cook (11,0) a rozehrávač Devon Van Oostrum (10,8 bodu ě 4 asistence).

Jakým směrem bude chtít pardubický tým posunout svou hru, oproti předchozím neúspěšným utkáním na domácí i evropské scéně? "Víme, proč jsme tyto zápasy prohráli. Pozitivní je, že na trénincích tým pracoval velmi dobře. Chceme se soustředit na náš výkon, na to, abychom se defenzivně i ofenzivně posouvali dopředu, abychom dělali dobré kroky. Důležité bude, abychom dobře komunikovali, abychom v každém momentě hráli spolu," doplnil Levell Sanders.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti