Upravit stránku
27. 04. 2021

Musíme tam nechat všechno!


Byl jedním z pěti dvouciferných střelců Beksy, ani 14bodový příspěvek Michala Svobody však k výhře nestačil. V Kolíně jsme prohráli i čtvrtfinálový Zápas 2 a stojíme zády ke zdi.

Podruhé jsme Kolínu v jeho hale nasypali spoustu bodů.

V zápase číslo 1 jsme jich nastříleli 87, v utkání číslo 2 dokonce 95!

Jenže ani jednou to nestačilo k vítězství. Proč? "Myslím si, že hlavní důvod byl v obou zápasech stejný, vlastně byl stejný i v celé nadstavbové části: náš obranný doskok," odpověděl bez váhání rozehrávač Michal Svoboda. "V neděli i v pondělí měl Kolín spoustu útočných doskoků, z kterých mohl dávat lehké body z druhých šancí, což se na výsledku projevilo. Zápasy skončily o 5 a o 8 bodů, a když má soupeř vždycky kolem 15-17 útočných doskoků, tak z toho ten rozdíl lehce vytěží," uvedl autor 14 bodů v Utkání 2.

Geosan byl v porovnání s námi ještě produktivnější, na nedělních 92 nastřílených bodů navázal v pondělí 103 body!

Přitom hned od začátku druhého duelu jsme hráli s velkou energií. "V neděli po prvním utkání i v pondělí v šatně před zápasem jsme si řekli, že do toho musíme jít s ještě větším nasazením a úsilím než v neděli, kdy to nestačilo. Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale postupem času jsme se bohužel dostali zpátky do starých kolejí..."

Kritickou pasáží Utkání 2 byla polovina třetí čtvrtiny. Za těsného stavu 62:60 domácí nastřádali 12 bodů v řadě a díky tomu natáhli svůj náskok na 14 bodů, dvanáct minut před koncem jej dokonce zvýraznili na maximálních 17 bodů (82:65). Velkou stíhací jízdou - úsek od 29. do 35. minuty skončil 2:14 v náš prospěch - jsme snížili propastnou ztrátu na hratelných 5 bodů, navíc po dobré obraně Michal Svoboda střílel trojku, kterou nás mohl přitáhnout na rozdíl jediného koše. Leč netrefil, zatímco o 15 sekund později na druhé straně Filip Novotný ano a Kolínu už jsme se dívali na záda až do konce.

Co chybělo, abychom v polovině závěrečné čtvrtiny dokázali překlopit skóre na naši stranu? "Možná i trochu štěstíčka. Vytáhli jsme zónovou obranu, dotahovali jsme, ale v důležitých okamžicích Lee Skinner trefil dvě těžké trojky, z toho ta druhá byla sekundu před koncem limitu na útok - poté, co ho Dominez Burnett nejdřív zblokoval, ale míč se k němu odrazil znovu a tuhle trojku už Skinner proměnil. To byl asi poslední hřebíček," okomentoval Svobo rozhodující okamžiky.

Za nepříznivého stavu 0 - 2 z našeho pohledu se čtvrtfinálová série přesune do Pardubic.

Po dvou volných dnech, které budou věnovány tréninku, je zápas číslo 3 na programu ve čtvrtek 29. dubna.

Bude nyní klíčové si správně nastavit hlavu, a byť je to klišé, myslet jen na nejbližší utkání, nikoliv na nutnost tří výher v řadě? "Musíme do toho jít s tím, že je to must win game, nemáme se na co šetřit," burcuje Michal Svoboda. "Ke každému zápasu je teď potřeba přistupovat tak, jako kdyby byl poslední, protože každý opravdu může být poslední... Když se říká, že "teď tam všichni musíme nechat úplně všechno", tak tohle bude přesně ten moment, kdy na hřišti rozhodně budeme muset nechat naprosto všechno!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti