Upravit stránku
08. 04. 2019

Musíme se zlepšit


Pozitiva sobotní vítězné bitvy s Ústím? Podle pivota Ondry Kohouta hlavně nasazení. Negativa? Podle jeho podkošového parťáka Kamila Švrdlíka posledních 10 minut.

Beksa vedla nad ústeckou Slunetou téměř celé utkání, ztrácela jen půl minuty v první čtvrtině (stav 7:8).

Jenže ač vedla na startu závěrečné části již o slibných 13 bodů, koncovka se proměnila v nečekané drama. Úplně zbytečně. "Na začátku čtvrté čtvrtiny jsme je nechali zbytečně stáhnout náš náskok, hlavně kvůli několika našim hloupým ztrátám, po kterých chodili sami do koše a stáhli náš pracně vybudovaný náskok," uvedl Ondřej Kohout. "Vlastními ztrátami jsme z toho udělali trochu drama a nakonec jsme rádi, že jsme tenhle zápas ubojovali, ale asi to nebylo takové, jaké jsme to očekávali," přidal se Kamil Švrdlík.

I když jsme Slunetu ve všech letošních vzájemných zápasech porazili, očekával náročný zápas. "Ani jeden zápas s nimi nebyl jednoduchý a ten sobotní se tomu nijak nevymykal," přikývl Kamil. Nadstavbová část je extrémně vyrovnaná, tabulka našlapaná, tudíž pro oba soky šlo o nesmírně důležitý duel. "Nám jde o hodně a věděli jsme, že stejně je na tom Ústí, které se chtělo vyhnout předkolu play-off. Koncovku jsme naštěstí zvládli," oddychl si Kamil Švrdlík.

Po velmi dobrém úvodu - první čtvrtinu jsme vyhráli 27:18 - jsme se dlouho drželi vpředu. "Myslím, že z naší strany bylo dobré nasazení, dobrá obrana i docela dobrý útok," okomentoval Ondra Kohout úvodní tři čtvrtiny. V této pasáži se nám dařilo navázat na několik předchozích utkání, v nichž jsme se blýskli velmi dobrým herním projevem. "Je fakt, že posledních několik zápasů, jak doma, tak venku, už začínalo mít náboj play-off. Atmosféra v hale, důležitost zápasů... Je to super příprava na to, co přijde. Doufám, že až to začne, bude to ještě větší hukot," pousmál se Kohy.

Do konce nadstavbové části Kooperativa NBL už zbývá odehrát jedno jediné utkání.

A pak to přijde: play-off 2019. "Zápas s Ústím jsme nakonec ubojovali, ale takhle se v play-off nedá hrát, chtěli bychom hrát lepší zápasy," byl kritický Kamil Švrdlík. "Potřebujeme hrát lepší basketbal a hlavně s ním vydržet 40 minut, ne jen patnáct dvacet, a pak hrát údržbu. Musíme se zlepšit!" velí nedlouho před rozhodující fází sezony.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti