Upravit stránku
04. 10. 2021

Musíme pracovat na obraně


Sobotní utkání 5. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Nymburkem (65:102) hodnotili trenéři Dino Repeša a Aleksander Sekulič a hráči Tomáš Vyoral, David Pekárek, Tomáš Tkadlec a Lukáš Palyza.

Ohlasy po utkání

Dino Repeša (trenér BK JIP Pardubice):
"Pro Nymburk to byl jednodušší zápas. Začali jsme špatně v obraně a dostali jsme hodně bodů v první čtvrtině, takhle se s Nymburkem nedá hrát. V druhém poločase už neměl Nymburk takový tlak na míč a nám se dařilo víc než v prvním poločase. Chyběli nám dva důležití hráči, Pepa Potoček a Michal Svoboda, a já jen doufám, že se vrátí co nejdřív."

 

Tomáš Vyoral (hráč BK JIP Pardubice):
"Do zápasu jsme vstupovali tak, že jsme chtěli Nymburk minimálně potrápit, ne-li porazit. V prvním poločase jsme byli všude ne o krok, ale o pět kroků pozdě. Nechali jsme Nymburk rozjet a když se chytnou všichni hráči, tak to už nezastavíte. Nastoupili na nás s obrovskou energií, rozstříleli se a když jsme v poločase prohrávali o 30, tak už bylo skoro hotovo. Druhý poločas už se jenom tak dohrával."

 

David Pekárek (hráč BK JIP Pardubice):
"Těžko se to hodnotí. Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Nechali jsme Nymburk rozehrát, a když takový tým, který má 12 kvalitních borců, necháte rozehrát, těžko se zastavuje - a nám se ho zastavit nepovedlo. Od nás to byl nejhorší zápas hlavně z pohledu obrany, dostat přes 100 bodů je strašně. Nymburk se chytl několika lehkými střelami a jeho hráči jsou tak kvalitní, že když se dostanou do pohody, už se těžko zastavují. V posledním přípravném utkání s Nymburku jsme předvedli mnohem lepší výkon, proto jsme s nimi drželi krok, ale teď to neplatilo. Máme na čem pracovat a z čeho se poučit. Děkuji fanouškům, kteří přišli a omlouváme se jim za předvedený výkon."

 

Tomáš Tkadlec (hráč BK JIP Pardubice):
"Nymburk vstoupil do zápasu velice suverénně, trefil i spoustu těžkých střel. Nám se vůbec nedařilo plnit naše obranné schéma, soupeř toho využil a hned v první čtvrtině nám utekl skoro na 20 bodů. Proti tak kvalitnímu týmu je enormně těžké dohánět hned od začátku takový náskok, ale každý hráč by se měl kousnout a i za takového stavu hrát až do poslední minuty, toho bychom se měli držet v každém dalším zápase. Pro mě osobně je čest hrát proti Nymburku, protože každý mladý hráč si chcem zahrát proti nejlepším týmům, také zápasy tě nejvíc posouvají. Jsem moc rád za minuty, které jsem proti Nymburku dostal."

 

Aleksander Sekulič (trenér ERA Basketball Nymburk):
"Chtěl bych říct, že pardubický tým velmi respektujeme, víme o jeho kvalitách a o tom, že letos ještě neprohrál, a proto jsme se také poctivě připravovali. Splnili jsme plán, který jsme měli, za což jsem moc rád. Klíčovým faktorem pro nás byla obrana, s tou jsem spokojen, útok nám pak šel mnohem snadněji. Určitě si cením i toho, že si mohli zahrát i naši mladí hráči."

 

Lukáš Palyza (křídlo ERA Basketball Nymburk):
"Řekl bych, že z naší strany bylo od první minuty vidět velké soustředění. Blíží se nám Liga mistrů a my chceme v české lize předvádět dominantní a výborné výkony. Dobrá obrana a velké soustředění rozhodlo celý zápas. Všichni jsme byli na jedné vlně, náskok jsme si vlastně vybudovali už v první čtvrtině a potom jsme ho už jen drželi a kontrolovali hru."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti