Upravit stránku
29. 09. 2023

"Musíme otočit list"


Přišel, viděl a výrazně pomohl k úvodním dvěma ligovým vítězstvím! Americký pivot Joey Brunk se v Bekse velmi rychle adaptoval. Jak sám říká, v Pardubicích je naprosto spokojený.

Joey, v Pardubicích jsi už několik týdnů. Jak se ti líbí nejen ve městě, ale i v klubu?
"Líbí se mi tady moc! Užívám si, jak se postupně poznávám se všemi lidmi v týmu a v celém klubu. Se spoluhráči trávíme hodně společného času, například jsme několikrát byli na paddleboardech. Našel jsem si i oblíbená místa, kam si velice rád zajdu na kávu, takže zatím si to v Pardubících opravdu moc užívám. Věřím, že to tak bude pokračovat i dál."

Za sebou máš první ostrý domácí zápas. Vnímal jsi atmosféru v hale?
"Myslím si, že bylo znát, že se jednalo o první zápas nové sezony, ale atmosféra byla i tak naprosto skvělá. Fanouškům, kteří nás přišli podpořit, bych chtěl moc poděkovat! Naprosto zodpovědně můžu říct, že je vidět, že pardubický klub má opravdu zapálené fanoušky, kteří žijí se svým klubem. Jsem hodně natěšený na to, jak nás budou podporovat v postupující sezoně."

Utkání s Brnem jsme výsledkově zvládli. Jak hodnotíš náš výkon?
"Měli jsme výborný vstup do zápasu, až na několik málo úvodních minut. Vlastně skoro celý první poločas jsme odehráli velice dobře a vytvořili jsme si rozhodující náskok. Právě na výkonu z první půle bychom měli stavět i dál. Druhý poločas už se nám bohužel nevydařil úplně podle představ. Ano, vyhráli jsme, za což jsme pochopitelně všichni moc rádi, ovšem v naší hře se objevilo mnoho chyb, kterých se nebudeme chtít dopouštět. Hned v sobotu nás čeká další domácí zápas (s Ostravou - pozn. aut.), na začátku příštího týdne přijde nesmírně důležitá kvalifikace FIBA Europe Cupu, takže čas, který máme, potřebujeme využít k tomu, abychom na nějakých věcech ještě zapracovali. Co bych každopádně chtěl vyzvednout, je výborná týmová chemie, kterou máme. Čeští kluci jsou spolu už delší dobu a je skutečně znát, že spolu umějí hrát. Celkově vnímám, že náš tým je dobře namixovaný, jsou v něm starší, zkušenější hráči, ale i ti mladší, draví. Pevně věřím, že tenhle mix pro nás bude v probíhající sezoně velkou výhodou."

Do nového ročníku Kooperativa NBL jsme vstoupili dvěma výhrami. Vraťme se ještě krátce k úvodnímu napínavému duelu v Děčíně, kde jsme zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem až po druhém prodloužení. Bylo to pro tebe fajn přivítání v nové soutěži?
(rozesmál se) "Fakt je, že hned první zápas v Děčíně jsem si moc užil. Hlavně tedy proto, že jsme po dvou prodlouženích dokázali zvítězit. Kromě samotné výhry pro nás bylo velice důležité i poznání, že máme na to, vyhrát takto dramatický zápas, zápas, který je opravdu náročný jak fyzicky, tak mentálně. Do budoucnosti však platí, že se musíme neustále zlepšovat a posouvat naši hru dopředu. Rozhodně jsem přesvědčený, že prostor pro zlepšení je stále velký."

V sobotu nás čeká domácí duel s Ostravou. Co bude klíčové pro zisk kýženého třetího vítězství?
"Zásadní bude otočit list! První dvě výhry jsou skvělé, ale my teď nesmíme polevit, naopak, musíme se pořád maximálně koncentrovat na to, co přijde, což je momentálně sobotní utkání proti Ostravě. Pokud jde o samotnou hru, podle mě bylo hlavním faktorem předcházejícího vítězného utkání s Brnem to, že jsme hráli absolutně nesobecky. Hráli jsme týmově, snažili jsme se vytvářet dobré střelecké pozice jeden pro druhého. Právě tohle bychom si měli přenést i do sobotního duelu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti