Upravit stránku
03. 10. 2017

Musíme bojovat v Belgii


Jak hodnotili trenéři a hráči obou týmů první utkání 2. kvalifikačního kola FIBA Europe Cupu mezi BK JIP Pardubice a Spirou Charleroi (75:92)?

Echo tiskové konference

Levell Sanders, trenér BK JIP Pardubice:
"Gratuluji týmu Charleroi, hráli dnes velmi dobrý zápas. My jsme zejména v prvním poločase nehráli s energií, jaká je potřeba. Nehráli jsme rychle, jen jsme se procházeli, hlavně do útoku. Nehráli jsme dnes na 100%. Třetí čtvrtina byla naší nejlepší pasáží v celém zápase, ale v poslední čtvrtině jsme opět hráli velmi špatně, na obou polovinách hřiště, a z toho vyplynul konečný rozdíl. Teď musíme bojovat v Belgii."

Dominez Burnett, hráč BK JIP Pardubice:
"V první řadě gratuluji hostujícímu týmu k vítězství. Soupeř byl hned od začátku zápasu velice agresivní. Rozdíl byl v tom, že oni měli velmi dobré procentro střelby, naopak my jsme stříleli velice špatně. V Belgii budeme muset být hodně agresivní hned od začátku a snažit se bojovat o co nejlepší výsledek."

Radek Nečas, hráč BK JIP Pardubice:
"Myslím si, že jsme strašně hořeli v obraně. Něco jsme si řekli, že budeme plnit, a na hřišti jsme lítali jako hadr na holi... Nedělali jsme to, co jsme si řekli, a tím, že Spirou hraje týmově, dokázalo toho využívat. Hosté hráli kolektivní basketbal po celých 40 minut. Pouštěli si balón, najížděli, měli volné střely, měli i hráče, kteří dokázali dávat těžké střely, i když jsme u nich byli. Byla škoda, když jsme se dotáhli na remízu, že jsme nešli aspoň pár bodů přes ně. Bohužel pojedeme do Belgie za stavu -17, takže to bude hodně těžké, ale určitě tam nepojedeme se sklopenými hlavami, budeme se snažit odvést svoje maximum."

Brian Lynch, trenér Proximus Spirou Charleroi:
"Chtěli jsme se co nejvíce zaměřit na obranu. Musím říci, že jsme na obranné polovině hřiště hráli velice dobře a z toho jsme těžili v útoku. Měli jsme velmi dobrou distribuci míče, také máme dobrý poměr asistencí a ztrát, což je pro nás hodně důležité. Vyhráli jsme první zápas, ale ještě musíme naši práci dokončit doma."

Scott Thomas, hráč Proximus Spirou Charleroi:
"V první řadě je třeba říci, že jsme měli velice dobrý scouting před tímto utkáním. V tomto jsme udělali dobrou práci, také jsme to pak dokázali využít v zápase. Náš jediný problém byl na doskoku, v obraně jsme neodstavovali hráče tak, jak jsme měli. V poslední čtvrtině jsme velmi dobře stříleli a to rozhodlo o tom, že jsme vyhráli tak velkým rozdílem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti