Upravit stránku
03. 04. 2024

Můj zápasový den: #24


Zajímá vás, jak hráči Beksy tráví den, když je na programu domácí utkání? Co nejraději snídají, jaké mají rituály, či jak ovlivňuje jejich náladu konečný výsledek? Dozvíte se to v naší nové rubrice nazvané Můj zápasový den.

Zápasový den Matěje Burdy

 1. V kolik hodin obvykle vstáváš?
  "Jelikož dopoledne míváme trénink, vstávám kolem 8:30. Vždycky tak hodinu a půl před tréninkem, abych se stihl probudit." (pousmál se)

 2. Co uděláš jako první po probuzení?
  "Každé ráno, ať už je to zápasový den, nebo ne, mám vlastní rutinu. Kromě ranní hygieny se pár minut protahuji, potom si vždycky dám ledovou sprchu, což mě výborně nastartuje do nového dne."
 3. Co nejraději snídáš a obědváš? 
  "Snídám většinou tvaroh s nějakým müsli. Obědvám různě, nemám nějaké jedno konkrétní jídlo. Většinou jde o něco lehčího: smaženou rýži, čínské nudle nebo něco tomu podobného."
 4. Jaký je tvůj denní režim až do doby, než odjedeš na zápas?
  "Začíná předzápasovým střeleckým tréninkem. Poté jdu na oběd, většinou s klukama. Po obědě si pokaždé dám šlofíka. Když hrajeme doma, odpoledne chodíme s Tomášem Vyoralem na kafe a potom už pokračujeme rovnou na zápas."
 5. Jak dlouho před zápasem přijíždíš do haly?
  "Obvykle přijdu do šatny hodinu a půl před zápasem. Nemám to tak, že bych tam musel být pokaždé na minutu přesně, ale než jdu na palubovku a začnu s rozcvičením, mám rád, když v šatně můžu posedět, pokecat s klukama, poslouchat písničky."
 6. Jakou máš rutinu od doby, kdy přijdeš do šatny, do doby, než začne týmová rozcvička?
  "V šatně posloucháme hudbu. Máme náš playlist, který si pouštíme. Pokud jde o rutinu, já osobně ji mám až v hale. Vždycky se lehce protáhnu, rozhýbu kolena a potom jdu na střeleckou rutinu, kterou máme stejnou s Tomášem Vyoralem."
 7. Máš nějaké rituály, které 100% dodržuješ?
  "Jsem člověk, který má rád rituály a mám jich víc. Kdybych měl nějaké vypíchnout, každopádně třeba to, že mám zápasové čelenky, jak na domácí, tak na venkovní utkání. Buď bílou, nebo černou. Z dalších rituálů bych zmínil třeba ten, že když po předzápasové poradě vybíháme na hřiště ke společnému rozcvičení, vždycky vkročím na hřiště pravou nohou."
 8. Jaké poslední jídlo a jak dlouho před zápasem jíš?
  "Poslední jídlo si dávám cca hodinu před rozcvičením, takže přibližně dvě hodiny před zápasem. Jde vždycky o něco menšího, třeba nějakou tyčinku, nebo něco sladkého, když jsme na kávě v kavárně."
 9. Co tě zaručeně nabudí před začátkem zápasu?
  "Rád si poslechnu nějaké písničky, které mě nabudí. Jinak bych řekl celkově atmosféru samotného zápasu. Jakmile začne rozcvičení, hraje hlasitá hudba, dostatečně mě to nabudí, abych byl ready na zápas."
 10. Ovlivňuje tvoji večerní náladu výsledek utkání?
  "Jelikož jsem docela emočně založený člověk, tak utkání hodně ovlivňuje moji večerní náladu. Je to vidět i na mém spánkovém režimu. Po utkání se mi vždycky hůř usíná, po prohře o to víc. Zápas si ještě dlouho do noci přehrávám v hlavě."

Autor fotografií: Petr Šedivý.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti