Upravit stránku
04. 06. 2021

Moje cesta


Čtyřiadvacetiletý pivot Martin Roub, jenž se vrátil do Česka po čtyřech letech strávených v USA, se rozhodl, že již nebude pokračovat v profesionální basketbalové kariéře.

V roce 2017 odešel do USA, kde spojil studium s basketbalem: první dva roky strávil na Western Nebraska Community College, následující dva na Jacksonville State University. Nedlouho po návratu do Česka oznámil, že svoji budoucnost nevidí v profi basketu, nýbrž chce pokračovat ve studiu psychologie. "Tento obor jsem si zvolil hned od prvního roku studia v USA. Ani po 4 letech mě to nepřestalo bavit, naopak, můj zájem o psychologii se u mě postupem času zvyšoval," uvedl hráč s přezdívkou Šroubek.

Rozhodnutí odejít studovat a hrát do USA zpětně hodnotí jedině pozitivně.

"Být někde sám za sebe, bez přímé podpory rodiny, muset se ve všem spolehnout jen sám na sebe, to je hodně velký faktor v rozvoji osobnosti. Hrozně moc mě to posunulo," vyznal se ze svých pocitů. O své budoucnosti měl jasno ještě před návratem domů. "Profesionální kariéru ukončím, chtěl bych jít cestou studia, což je pro mě důležitější. V Česku budu pokračovat ve studiu psychologie." Basketbal však ze svého života nehodlá úplně vytěsnit. "Pro basket jsem pořád otevřený, i když ne profesionální. Rád budu hrát pro zábavu," doplnil Martin Roub.

Ve videu, které si můžete přehrát níže, Martin hovoří nejen o čtyřech letech v USA, ale zmíní i okolnosti, které jej vedly k zásadnímu rozhodnutí - ukončit profesionální hráčskou kariéru.

Martin Roub: Moje cesta

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti