Upravit stránku
07. 03. 2019

Mohli jsme dát 100


Středeční utkání mezi Beksou a Olomouckem (91:98) hodnotili trenéři Levell Sanders s Predragem Benáčkem a hráči Ondřej Kohout s Františkem Váňou.

Pozápasové komentáře

Levell Sanders (trenér domácích):
"Do zápasu jsme vstoupili s velkou aktivitou, měli jsme spoustu útočných doskoků, ale nedokázali jsme z nich vytěžit tolik, kolik jsme mohli - dali jsme 91 bodů, ale velmi snadno jsme mohli skórovat přes 100... Musím vyzvednout výkon Františka Váni, který trefil několik trojek a další důležité koše, čímž Olomoucku hodně pomohl k výhře. Naším největším problémem byly jednoduché koše v přechodové fázi, například od Douglase."

Ondřej Kohout (hráč domácích):
"Samozřejmě se nám tenhle zápas hodnotí velice těžce. Dá se říct, že tři čtvrtky jsme hráli se super energií jak v obraně, tak v útoku, ale pak v jednom úseku se stalo přesně to, co jsme nechtěli. Že nám Palyza a Douglas dají nějaké body, to jsme čekali, protože to jsou na tuhle ligu hodně kvalitní hráči, ale my jsme pak nechali rozstřílet Váňu. Dostat od takhle mladého hráče 20 bodů za poločas není možné. Musíme se nahecovat, není možné, aby nám dával jeden koš za druhým. Pak už se to těžko chytalo, vyšly jim i nějaké těžké střely. Bohužel jsme je nechali, aby si zápas v koncovce urvali."

Predrag Benáček (trenér hostů):
"Pro nás zápas s dobrým závěrem. Špatně jsme do utkání vstoupili, nechali jsme Pardubice vyhrát první poločas kvůli našim chybám. 30 minut Pardubice dominovaly pod naším košem, ale pak jsme to trochu zlepšili a to pak dalo výsledek. Pardubice měly 85 pokusů, my 58 a dokázali jsme vyhrát, to je malý zázrak - běžně se nestává, že tým, který má skoro 30 útočných doskoků, prohraje. Chci pochválit všechny kluky, jak odehráli poslední čtvrtinu, a musím říct, že do hry nás vrátil Franta Váňa. Podle mě je to MVP utkání." 

František Váňa (hráč hostů):
"Nebyl to asi nejpohlednější zápas, z naší strany se nezadařilo hrozně moc věcí, primárně jsme soupeře nechali doskočit hrozně moc míčů v útoku, i když jsme si před zápasem říkali, že jim přesně tohle nechceme dovolit. Naštěstí jsme po dlouhé době zahráli koncovku tak, jak jsme chtěli, respektive jsme udrželi vedení. Pro nás trošku šťastná výhra, ale počítá se."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti