Upravit stránku
09. 07. 2020

Pětice pokračuje


TISKOVÁ ZPRÁVA - Pardubický klub podepsal nové, víceleté kontrakty s pěticí mladých hráčů, z nichž čtyři již mají větší či menší zkušenosti s nejvyšší soutěží mužů.

B jako Beksa, B jako budoucnost. Pardubický klub hlásí pokračování spolupráce s kvintetem mladých basketbalistů: třiadvacetiletým Josefem Potočkem, jednadvacetiletými Michalem Svobodou, Tomášem Tkadlecem a Ondřejem Výchou, a osmnáctiletým Vojtěchem Kalným.

První čtyři jmenovaní již mají větší či menší zkušenosti s Kooperativa NBL.

Josef Potoček poprvé naskočil do elitní mužské soutěže již v sezoně 2014/2015. Během šesti ročníků v ní odehrál 176 zápasů a nastřílel celkem 690 bodů. Michal Svoboda si odbyl svoji premiéru v sezoně 2017/2018, přičemž ve třech odehraných ročnících nasbíral 62 utkání a 195 bodů. Ondřej Výcha má za sebou dvě sezony v NBL, v nichž naskočil do 15 zápasů a nastřádal 5 bodů, Tomáš Tkadlec stihl od své premiéry (25. ledna letošního roku) celkem 5 utkání a v nich zapsal 12 bodů. Vojtěch Kalný působil v minulé sezoně převážně v juniorském týmu BK Pardubice U19, rovněž odehrál 13 zápasů v 1. lize mužů.

Komentář generálního manažera Martina Marka:

"Smluvně si zafixovat mladé, talentované hráče na delší období, tím zajistit kontinuitu a současně zvýšit konkurenci v tréninkové skupině Golden Talents, bylo jedním z našich primárních cílů v tomto atypickém posezonním období. I do nadcházející sezony určitě půjdeme primárně českou cestou, přičemž hodláme intenzivně pracovat na rozvoji vlastních talentovaných hráčů, o čemž jednoznačně svědčí skutečnost, že pro sezonu 2020/2021 máme k dnešnímu dni smluvně fixováno rekordních 10 hráčů, kteří v našem klubu prošli mládeží, nebo projektem Golden Talents. Každý ze zmíněných hráčů má pro nás hodnotu a potenciál, s nímž chceme pracovat. Josef Potoček, Michal Svoboda a Ondřej Výcha prodlužovali své stávající smlouvy, Tomáš Tkadlec s Vojtěchem Kalným si řekli o své první kontrakty. Jsme velice rádi za rychlé dohody se všemi uvedenými hráči a všem přejeme co nejvíce úspěšných zápasů v pardubickém dresu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti