Upravit stránku
30. 11. 2023

Michal Svojanovský zpátky v Bekse


TISKOVÁ ZPRÁVA - Pardubický dres na sebe znovu bude oblékat dvaadvacetiletý shooting guard Michal Svojanovský.

Rodák z Ústí nad Orlicí, jenž prošel všemi mládežnickými kategoriemi v pardubickém klubu, odehrál za Beksu v sezonách 2019/2020 až 2021/2022 rovných 30 ligových zápasů. V minulém ročníku 2022/2023 působil v týmu Královských sokolů (nastoupil ke 12 utkáním), aby v závěru sezony pomohl píseckým Sršňům v úspěšné dvouzápasové baráži právě proti královéhradeckému týmu k postupu do Kooperativa NBL.

Michal Svojanovský podepsal v pardubickém klubu kontrakt do konce letošní sezony 2023/2024.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Michal od začátku letošní sezony trénoval v BK Vividbooks Pardubice, v jehož dresu předváděl velice dobré výkony v zápasech 1. ligy. V nedávné době jsme jej při zraněních a odchodech několika hráčů oslovili s nabídkou, zda by se chtěl zapojit do tréninkového procesu A-týmu, s čímž bez váhání souhlasil. V rámci těchto tréninků nás svým přístupem, nasazením a herní kvalitou přesvědčil o tom, že má velkou chuť na sobě pracovat a basketbalově se posouvat dál, a proto jsme mu nabídli kontrakt do konce letošní sezony. Máme velkou radost, že se naše cesty opět spojily a přejeme Michalovi, ať se mu v Bekse co nejvíce daří."

Vyjádření hráče Michala Svojanovského:

"Nejprve bych rád řekl, že si moc vážím šance, která se přede mnou otevírá, tedy možnosti vrátit se do místa a do klubu, v němž jsem vyrůstal a velice dobře to tu znám. Pevně doufám, že se i v nejvyšší české soutěži budu prezentovat co nejlepšími výkony a udržím si dobrou formu, kterou cítím od úspěšného léta. Udělám pro to naprosté maximum a věřím, že budu na hřišti pro náš tým přínosem. Velmi se těším i na pardubické fanoušky a na skvělou atmosféru, kterou vytvářejí při domácích zápasech Beksy ve Sportovní hale Dašická!”

Michal Svojanovský:

  • narozen: 11. 7. 2001 (Ústí nad Orlicí)
  • výška: 200 cm
  • Váha: 97 kg
  • pozice: 2
  • Číslo dresu: 2
  • kariéra: BK Ústí nad Orlicí, Královští sokoli, Sokol Sršni Písek, BK Vividbooks Pardubice, BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti