Upravit stránku
23. 08. 2018

Michal Svojanovský v Bekse


Talentovaný sedmnáctiletý rozehrávač Michal Svojanovský, odchovanec východočeského basketbalu, podepsal tříletou smlouvu v BK JIP Pardubice.

Rodák z Ústí nad Orlicí, kde také začínal s basketbalem, přišel do Pardubic v 10 letech. V kategoriích U11 až U15 získal jednu zlatou medaili (U12) a tři bronzové medaile (U11, U13 a U14). Na všech čtyřech republikových šampionátech dosáhl i na individuální úspěchy, neboť byl vždy zařazen do All-star týmu turnaje.

"Už odmala jsem snil o hraní na profesionální úrovni a nyní se tento můj sen stává skutečností," předeslal Michal Svojanovský, jenž si šance, který se před ním skýtá, nesmírně váží. "Je to pro mě obrovská čest a motivace reprezentovat profesionální klub, který mě basketbalově vychoval. Nyní bych mu to chtěl vrátit a zároveň se odvděčit všem, kteří mi pomáhali dostat se až sem - do Beksy," uzavřel mládežnický reprezentant České republiky.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Michala aktuálně vnímáme jako jednoho z nejperspektivnějších hráčů naší mládeže a projektu Golden Talents, a proto jsme se rozhodli mu vytvořit nadstandardní podmínky. S A-týmem absolvuje celou přípravu a očekáváme, jakým způsobem ho tato zkušenost aktivuje směrem do mužského basketbalu. S Michalem jsme se dohodli na 3leté smlouvě. V nastávající sezoně sice bude i nadálě působit v kategorii U19, ale bude již zařazen také na soupisce A-týmu, na mimořádný start. Michala u nás v týmu vítáme a přejeme mu hodně štěstí v našem dresu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti