Upravit stránku
10. 02. 2023

Michal Svoboda končí v Bekse


TISKOVÁ ZPRÁVA - Třiadvacetiletý rozehrávač Michal Svoboda již nebude oblékat dres BK KVIS Pardubice.

Odchovanec českobudějovického basketbalu, jenž přišel do Pardubic v roce 2015, požádal vedení klubu o předčasné ukončení platného hráčského kontraktu a klub jeho žádosti vyhověl.

Michal Svoboda v Bekse nejprve odehrál jednu sezonu v kategorii U17 a poté dvě v kategorii U19. Během následujících necelých šesti sezon nastoupil ke 142 zápasům v Kooperativa NBL, v nichž nastřílel 756 bodů, nastupoval rovněž v první lize za tým U23. Podílel se na zisku dvou bronzových medailí v NBL, na jednom druhém a dvou třetích místech v Českém poháru a na největším úspěchu Beksy v tomto období, jímž byl zisk trofeje v Alpe Adria Cupu v roce 2020.

Michalovi upřímně děkujeme za vše, co odvedl pro pardubický basketbal, a do další etapy jeho basketbalové kariéry mu přejeme jen to nejlepší.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Úvodem bych chtěl Michalovi za celý klub velice poděkovat za jeho 8leté působení v Bekse. Svými výkony přispěl k našim posledním úspěchům, ať už se jednalo o medailová umístění v Kooperativa NBL či v Českém poháru, nebo o vítězství v Alpe Adria Cupu.

Již v průběhu uplynulého ročníku 2021/2022 jsme společně jednali o možném prodloužení  stávajícího kontraktu, který měl vypršet na konci letošní sezony, ale k dohodě jsme nakonec nedospěli. Před několika týdny pak Michal požádal o předčasné ukončení smlouvy a vedení klubu jeho žádosti vyhovělo. Michalovi se bohužel v první části sezony nepodařilo navázat na velmi dobré výkony z přípravných zápasů a jeho minutáž se postupně výrazně snížila, což pochopitelně dobře vnímal i on sám. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli vyjít mu vstříc a vzájemnou spolupráci ukončit, aby se mohl pokusit získat výraznější roli v jiném českém klubu.

Michalovi ještě jednou děkujeme za dlouholeté působení v Bekse a přejeme, ať se mu v novém působišti daří."

Vyjádření hráče Michala Svobody:

"V první řadě bych rád poděkoval pardubickému klubu, že mi dal příležitost vstoupit do profesionálního basketbalu. Děkuji za všech téměř 8 let, které jsem v Pardubicích strávil. Zároveň chci poděkovat vedení klubu, že vyhovělo mé žádosti a v rozehrané sezoně souhlasilo s mým odchodem. Velké díky patří rozhodně i fanouškům Beksy, kteří nám vždy, doma i venku, vytvářeli skvělou atmosféru, a pro mě bylo radostí a ctí pro ně hrát. V neposlední řadě chci poděkovat všem spoluhráčům, s nimiž jsem oblékal pardubický dres, za vše, co jsme spolu prožili a dokázali. Chci jim i celému klubu popřát jen to nejlepší do konce této i do následujících sezon."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti