Upravit stránku
22. 12. 2022

Měli jsme hrát víc dovnitř


Dělal, co mohl. Spoustu energie vložil do hry na obranné polovině hřiště, k tomu byl se 14 body top-skórerem Beksy. Ani velmi dobrý výkon Michala Svobody však neodvrátil těsnou porážku s USK Praha.

Sotva poprvé v utkání vstoupil na palubovku (v polovině 7. minuty), dával o sobě jaksepatří vědět.

Po necelé půlminutě se uvedl přesnou trojkou, o pouhých 15 sekund později přidal dvoubodový koš.

Rychlými pěti body v řadě Michal Svoboda navýšil vedení svého týmu na 11 bodů (17:6) a dal razítko na solidní start Beksy.

Záhy se však rozehrály soupeřovy zahraniční akvizice, které celou dobu táhly ofenzívu Pražanů. "Samozřejmě jsme se připravovali hlavně na jejich americké hráče. Věděli jsme, že dohromady dávají skoro 40 bodů na zápas," uvedl pardubický rozehrávač na adresu pražských lídrů Shawna Pipese a Michaela Okaurua. Druhý jmenovaný nakonec zaznamenal 18 bodů, první 17: dohromady tak obstarali téměř polovinu bodů Sov, přičemž v rozhodné poslední čtvrtině společně nastříleli 12 z 18 bodů svého týmu.... "Chtěli jsme, aby se nedostali nějak lehce do zápasu, ale bohužel pro nás se jim to podařilo... Dostali se do tempa. V obraně jsme si na ně chtěli vypomáhat, ale nějak nám to nevyšlo."

Až na úvodní sedmiminutovku se nám příliš nedařilo ani na útočné polovině hřiště.

Mezi 9. a 30. minutou jsme nastřádali jen 26 bodů, kdežto soupeř ve stejném úseku plných 45...

V dosavadním průběhu sezony jsme zapisovali průměrně 80 bodů na zápas, tentokrát jsme zůstali pod 70bodovou hranicí. Čím to bylo? "Myslím si, že střeleckých pozic jsme si vytvářeli dost, ale hlavně za trojkovým obloukem. Řekl bych, že jsme se měli daleko víc zaměřit na hru do vnitřního prostoru, protože jsme tam měli většinu zápasu výhodu," míní Michal Svoboda. "Riku (Roberta Rikiće) nebo Kamču (Kamila Švrdlíka) je těžké pod košem ubránit, ale my jsme se tentokrát víc zaměřovali na hru zvenku," poukázal na 30 vystřelených trojek (dvojnásobný počet než USK), z nichž jsme proměnili rovnou třetinu (bilance vítězů zněla 6/15 - 40%).

Sám Michal trefil 3 ze 4 střel zpoza tříbodového oblouku a vůbec poprvé v letošním ročníku Kooperativa NBL měl v kolonce bodů dvouciferné číslo, stejně jako v užitečnosti (16). "Já myslím, že to nějak vyplynulo ze hry," stručně okomentoval svůj bodový příspěvek. "Hlavně v pasážích, kdy jsme dotahovali soupeřův náskok, jsme si v útoku dobře půjčovali balón, mohlo to vyjít na kohokoliv jiného. Dal jsem 4 body z rychlého protiútoku, což pramenilo z naší dobré obrany, kterou jsme hráli v určitých částech zápasu. A trojky? Jsem rád, že mi to tam konečně padlo, ale bohužel, na vítězství nám to nestačilo," dodal Michal Svoboda.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti