Upravit stránku
22. 04. 2018

Mečbol nevyužit, rozhodne Zápas 7


Čtvrtfinálovou řež mezi Beksou a Ústím rozsekne až rozhodující sedmý zápas, neboť Sluneta dnes ve své hale srovnala sérii na 3-3. Semifinalistu tak určí středeční duel v Pardubicích.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 6:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice 88:87 po prodl.
(21:29, 15:13, 18:22, 22:12, 12:11)

Stav série: 3 - 3

Body: Pecka 23, Šotnar 16 (+8 as.), Robinson 15, Singletary 13, Šmíd 12, Svejcar 5, Votroubek 2, Šteffel 2 - Spearman 32 (+5 as.), Švrdlík 16, Kent 14, Pandula 11 (+9 d.), Welsch 6 (+4 as.), Nečas 3, Půlpán 3, Kohout 2

Šok. V Ústí jsme 6,5 minuty před koncem základní hrací doby vedli o 15 bodů a směřovali jsme za ziskem čtvrtého, postupového bodu. Závěr jsme však vůbec nezvládli a nakonec jsme utkání ztratili v prodloužení. "Podařil se nám vstup, rychle jsme získali dvouciferný náskok a v průběhu 35 minut jsme byli neustále ve vedení. V závěru jsme ale dovolili domácím, aby se vrátili do kontaktu, dostali se do laufu a v něm pak odehráli i prodloužení," konstatoval trenér Tomáš Bartošek.

Sérii tak rozhodne až sedmý zápas. Nepřehlédněte změnu termínu: oproti původnímu termínu (čtvrtek 26. 4.) se bude hrát již ve středu 25. 4. od 18 hodin ve Sportovní hale Dašická. Informace o vstupenkách naleznete zde.

Průběh utkání

Začali jsme výtečně - rychlou šňůrou 0:7. Dařily se nám kombinace až pod koš, k tomu jsme přesně stříleli z dálky (v první čtvrtině trojky 5/7) a skórovali jsme i z brejků. Již ve 4. minutě nám Kamil Švrdlík - dvakrát přesně šestkující a záhy skórující zpod koše - poprvé zajisti dvouciferný náskok (3:14).

Vyšla nám i pasáž na přelomu úvodních dvou čtvrtin. Po obranných doskocích jsme velmi rychle valili dopředu a zakončovali jsme buď v přechodové fázi, nebo volnými střelami z postupného útoku. Když se v 13. minutě přesně trefil Radek Nečas, měli jsme na kontě již 38 bodů - při dvoubodové úspěšnosti 75% (9/12) a tříbodové 60% (6/10)!!

Bohužel, ve zbývajících 7,5 minutách první půle jsme i vinou vícera nesprávných rozhodnutí v útoku přidali už pouhé 4 body (!) a Sluneta stáhla svoji ztrátu ze čtrnácti na 6 bodů.

I vstup do druhého poločasu vyzněl lépe pro domácí, pivoti Ladislav Pecka s Davidem Šteffelem přitáhli svůj tým na rozdíl jediného koše (40:42). Do vedení jsme však ústecké basketbalisty nepustili. Brandon Spearman nachystal velice důležitou odpověd, když za 4,5 minuty vysázel 11 bodů (včetně 3 trojek!) a hlavně díky jeho produktivitě jsme 12 minut před koncem drželi dvouciferné vedení (48:59).

Na přelomu posledních dvou čtvrtin dvakrát úspěšně šestkoval Jackson Kent, poté se dvakrát v řadě prosadil Brandon Spearman a byli jsme vpředu o 12 bodů (54:66) - do konce zbývalo 8,5 minuty. O chvíli později, po okulahodící kombinaci Jiřího Welsche a Radka Nečase, dostal míč do ložené pozice až pod košem Dušan Pandula a skvělou pobídkou nepohrdl, stejně jako hned v dalším útoku Kamil Švrdlík, po jehož koši jsme vedli maximálním, 15bodovým rozdílem (56:71).

Vypadalo to na kontrolovanou koncovku, ovšem nebylo tomu tak.

Sluneta se vrátila do hry šňůrou 17:2 - 96 sekund před koncem Stanislav Votroubek dvěma trestnými hody srovnal na 73:73. Už v poslední minutě dodali dramatické koncovce grády dva netradiční střelci z dálky: nejprve úspěšně trojkoval Jiří Welsch, ovšem na druhé straně jej napodobil Michal Šotnar... Do konce zbývalo 50 sekund.

V útoku jsme ztratili míč, ale napravili jsme to ziskem v obraně...

12 sekund před koncem jsme útočili, Sluneta měla k dispozici ještě jeden bonusový faul. Ten využila 5,5 sekundy před koncem, po výhozu z autu jsme nezakončili úspěšně a ještě jsme trnuli při Šmídově ne úplně beznadějné střele z poloviny hřiště. "Ústí už na konci nemělo co ztratit, domácí hráči trefili i těžké střely. Tím, jak se k nám bodově přibližovali, se dostali do ohromné pohody, do laufu, a podařilo se jim vyrovnat," hodnotil Tomáš Bartošek závěrečné minuty základní hrací doby.

Prodloužení.

Po minutě znovu přesně trojkoval Michal Šotnar a domácí vůbec poprvé v zápase vedli.

Skóre otáčeli Jackson Kent s Dušanem Pandulou, jenže Šotnar znovu přesně pálil zpoza oblouku a po odehraných třech minutách jsme byli pozadu o 4 body. Do poslední minuty nastavení jsme šli s jednobodovým mankem, jenže neuvěřitelný Michal Šotnar těsně před koncem limitu na útok proměnil další trojku a dal svému týmu rozhodující náskok. Jiří Welsch svojí druhou trojkou snížil, ubránili jsme, ale závěrečná střela z ruky Brandona Spearmana obroučkou nepropadla.

"Řekl bych, že jsme v závěru přestali být agresivní ve hře 1 na 1, naopak domácí výrazně přidali na agresivitě, protože už neměli kam uhnout," řekl dále Bartošek. "Opět se projevilo, že když máme dobrý útok, hrajeme kvalitně i v obraně, ale jakmile se nám v útoku přestane dařit, máme propad i v obraně. Dostali jsme tři, čtyři úplně jednoduché koše, což domácím výrazně pomohlo. Na tomhle musíme před sedmým zápasem zapracovat."

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti