Upravit stránku
17. 06. 2022

Matyáš Vrábel do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým jménem na soupisce BK Pardubice je osmnáctiletý power forward Matyáš Vrábel. 

Odchovanec ostravského basketbalu, jenž v nedávné minulosti působil i v madridské akademii, si v uplynulé sezoně 2021/2022 odbyl svou premiéru v Kooperativa NBL, když v dresu USK Praha naskočil do dvou utkání. V nich odehrál celkem 14,5 minuty s bilancí 5 bodů a 3 doskoků. Matyáš prošel reprezentačním výběrem ČR U16 a nyní je součástí národního týmu U20.

Pardubický klub uzavřel s Matyášem Vrábelem dvouletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Matyáš je mladý, pracovitý a nesmírně hladový hráč, jakých v jeho věku, bohužel, není v České republice mnoho. Cílevědomě si jde za svým basketbalovým snem a my jsme velice rádi, že si na své cestě k jeho naplnění zvolil právě pardubický klub.

Po skončení uplynulé sezony s námi strávil na palubovce nějaký čas a již od prvních tréninků opakovaně prokazoval, že je po všech stránkách připraven naskočit do mužského basketbalu. Velmi nás těší, že jsme se dohodli na spolupráci a teď už bude jen na Matyášovi, jak tuto příležitost uchytí. Pevně věříme, že se mu v pardubickém dresu bude dařit."

Vyjádření hráče Matyáše Vrábela:

"Po Bekse jsem pokukoval celou dobu, co jsem se vrátil z mého ročního působení v madridské akademii, kam jsem odešel z USK Praha. Právě odtud totiž mezitím přešel do Pardubic trenér Dino Repeša, a právě jeho osoba je pro mě jedním z hlavních důvodů, proč pro mě Beksa byla jasnou volbou. Svou nejbližší budoucnost, včetně této možnosti, jsem probíral v CZ Academy i s legendou českého basketbalu Jiřím Welschem a komunikace s ním mě jen utvrdila v mém rozhodnutí, že mým novým basketbalovým domovem bude Beksa. Velmi mě potěšila i vstřícnost vedení pardubického klubu, za kterou jsem nesmírně vděčný. 

Ambiciózní trenér, zkušení současní i bývalí reprezentanti a spolu s nimi mladí kluci, doplnění o kvalitní zahraniční hráče. Právě v takovém prostředí vidím možnost obrovského (nejen) basketbalového růstu, a také přípravy na mé další basketbalové kroky, směřující ke špičkovému mezinárodnímu basketbalu. Netajím se tím, že mou velkou motivací vždy byla, je a bude NBA. Díky lásce k basketbalu, a lidem, kteří mě na mé cestě neustále podporujíl si dávám vždy jen ty nejvyšší cíle.

Co se týče příští sezony, doufám, že přineseme skvělým pardubickým fanouškům nejen mnoho radosti z naší hry, ale také jednu z ligových medailí. Beksa pokaždé sestaví výborný tým a jsem přesvědčen o tom, že ani tentokrát tomu nebude jinak. Z individuálního pohledu pevně věřím, že spojení pardubický klub - trenér - hráči mě posune o další krok blíž k mému snu, jímž je basketbal na některé z prestižních amerických univerzit divize I, a posléze NBA."

Matyáš Vrábel
  • narozen: 6. 12. 2003
  • výška: 206 cm
  • pozice: 4 (Power Forward)
  • kariéra: TJ Gymnázium Hladnov, BK Snakes Ostrava, BK NH Ostrava, USK Praha, Spanish Basketball Academy (Madrid - Španělsko), CZ Academy, BK Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti