Upravit stránku
03. 08. 2022

Mateo Čolak do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Podkošovou sestavu pardubického klubu doplní chorvatský Power Forward Mateo Čolak.

Čtyřiadvacetiletý rodák z bosenského Mostaru naposledy působil v HKK Široki Brijeg, jehož dres oblékal od sezony 2015/2016! V uplynulém ročníku bosenské nejvyšší soutěže zapisoval průměrně 11,2 bodu + 4 doskoky, přičemž se pyšnil výtečnou úspěšností střelby (za 2 body 63,6%, za 3 body 44,7% a trestné hody 88,2%). V minulosti prošel mj. akademií Nikoly Vujčiče a chorvatskými mládežnickými reprezentačními výběry.

Pardubický klub uzavřel s Mateem Čolakem jednoletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Mateo je mladý, ale zároveň už ostřílený hráč, jenž se v několika předcházejících sezonách stal jedním z tahounů Širokiho Brijegu v balkánské ABA lize. Jeho velkou předností je všestrannost. V útoku dokáže střílet z delší vzdálenosti a zároveň má velmi rychlý nájezd do koše, při němž těží ze své výborné atletičnosti. Velice platný je i na obranné polovině hřiště, kde dokáže skvěle číst hru.

Mateovým příchodem rozšiřujeme naši podkošovou sestavu, kterou v brzké budoucnosti doplníme ještě o jednoho hráče na pozici 5. Pevně věříme, že Mateo naváže na své kvalitní výkony z minulých sezon i v pardubickém dresu a bude pro náš tým velkým přínosem na obou polovinách hřiště. Přejeme mu, ať se mu v Bekse daří."

Vyjádření hráče Matea Čolaka:

"Svoji nejbližší budoucnost jsem se rozhodl spojit s pardubickým klubem, protože jsem přesvědčený, že jde o výborný klub a pro moji další kariéru je to jednoznačně krok správným směrem. Vnímám, že příchodem do České republiky rozepíšu novou kapitolu v mé basketbalové kariéře a chci říci, že do Pardubic přicházím maximálně motivovaný. Pro můj nový klub a všechny jeho fanoušky jsem připravený udělat maximum, abychom společně dosáhli co největších týmových úspěchů. Slyšel jsem, že Beksa má skvělé fanoušky a přeji si, aby nás v nové sezoně co nejvíce podporovali. Jsem si naprosto jistý, že společně dokážeme hodně!"

Mateo Čolak:
  • Narozen: 24. dubna 1998 (Mostar, Bosna a Hercegovina)
  • Výška: 205 cm
  • Pozice: 4/5
  • Kariéra: Ljubuski Mostar, Akademija Nikola Vujčič, KK Split and HKK Široki Brijeg

Mateo Čolak - highlights

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti