Upravit stránku
10. 09. 2021

Matěj Burda do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Mládežnický reprezentant Matěj Burda je novým hráčem na soupisce BK JIP Pardubice. 

Dvacetiletý rozehrávač, jenž je odchovancem mělnického basketbalu, byl v Pardubicích na testech již v průběhu minulé sezony a v přípravném období na nadcházející sezonu 2021/2022, v jehož rámci absolvoval i všechny dosavadní přípravné zápasy, si vybojoval místo na soupice Beksy.

Pardubický klub podepsal s Matějem Burdou dvouletý kontrakt s následnou opcí.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Matěj u nás byl na zkoušce již během minulé sezony a už tehdy ukázal svůj potenciál, a jelikož s naším týmem úspěšně absolvoval i dosavadní část přípravy, rozhodli jsme se mu nabídnout víceletý kontrakt. Jedná se o mládežnického reprezentanta v kategorii U20, nedávno byl členem úspěšného týmu, který v Brně vybojoval prvenství na turnaji, který se hrál místo neuskutečněného mistrovství Evropy. Matějův příchod je dalším krokem v začleňování mladých hráčů do našeho týmu, což je dlouhodobá klubová vize. Může hrát jak na pozici rozehrávače, tak i na pozici nižšího křídla. Jeho přednostmi jsou především obrovská energie a chuť se neustále zlepšovat, což jsou právě ty správné atributy, které u mladých hráčů vyhledáváme. Jsme rádi, že jsme se s Matějem dohodli na víceleté smlouvě a přejeme mu, ať se mu v dresu Beksy daří."

Vyjádření hráče Matěje Burdy:

"Jsem velice rád, že mám možnost působit právě v Pardubicích. Tento krok vnímám jako velkou příležitost posunout se dál nejen ve své basketbalové kariéře, ale i mimobasketbalově. Cítím, že Pardubice jsou tím správným místem, kde se můžu nadále rozvíjet a zlepšovat své basketbalové dovednosti. Myslím si, že náš tým má opravdu velký potenciál. V šatně jsme si výborně “sedli” a v sezoně už bude jenom na nás, abychom ukázali, jak silný tým máme."

Matěj Burda:
  • narozen: 7. 6. 2001 (Praha)
  • výška: 189 cm
  • pozice: 1, 2
  • kariéra: BK EBC Mělník, BK Roudnice n. L., Sokol Pražský, GBA, BK JIP Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti