Upravit stránku
31. 07. 2023

D. Pekárek a M. Burda pokračují


TISKOVÁ ZPRÁVA - Pardubický klub, jenž vyvíjí maximální snahu o udržení svého českého jádra, s potěšením oznamuje svým fanouškům prodloužení kontraktů s dvěma osovými hráči.

Po květnovém prodloužení kontraktu se zkušeným podkošovým hráčem Kamilem Švrdlíkem, jenž bude oblékat dres Beksy i v následujících dvou ročnících, nyní s hrdostí oznamujeme pokračující spolupráci s dalšími dvěma hráči základní rotace: s rozehrávačem Matějem Burdou a s křídelníkem Davidem Pekárkem.

Oba dva hráči působí v Bekse shodně dva roky, od sezony 2021/2022.

V případě dvaadvacetiletého Matěje Burdy klub uplatnil opci, zanesenou ve stávajícím kontraktu, a tak současný univerziádní reprezentant ČR bude pokračovat v Pardubicích i v ročníku 2023/2024. O 5 let starší David Pekárek podepsal novou smlouvu na 1 rok. Z dalších českých hráčů mají v Bekse trvající kontrakty rozehrávači Tomáš Vyoral, Petr Šafarčík a Adam Lukeš, křídelník Josef Potoček a podkošoví hráči Jan Štěrba s Matyášem Vrábelem.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Při sestavování týmu pro novou sezonu jsme se hned od prvopočátku snažili o udržení jeho české osy, tudíž jsme velice rádi, že jak David, tak Matěj budou v Pardubicích pokračovat. David byl pro nás na pozici 3 jednoznačnou prioritou. Pevně věříme, že naváže na své velmi kvalitní výkony především ze zápasů v play-off a stane se jedním z našich lídrů na obou polovinách palubovky. Matěj k nám přišel před dvěma lety s nadsázkou řečeno jako neznámý hráč, ovšem svým přístupem i předváděnými výkony se propracoval do základní rotace a pravidelně prokazoval, že důvěru trenérů má zcela oprávněně. Troufnu si říci, že v tomto období aspiroval na hráče s největším zlepšením v Kooperativa NBL. V současné době je s univerziádním výběrem v Číně, což je další z aspektů Matějova správného nastavení - nejen k basketbalu, ale i směrem ke studiu, v němž ho budeme i nadále plně podporovat. Oběma hráčům přejeme, aby se jim v dresu Beksy co nejvíce dařilo."

Vyjádření hráče Matěje Burdy:

"Jsem velice rád, že budu i v nadcházející sezoně pokračovat v Bekse. Mohu říci, že máme výborné české jádro, které se během uplynulých dvou sezon sehrálo a mě opravdu moc těší, že jsem byl a stále budu jeho nedílnou součástí. V minulé sezoně jsme si vybojovali právo účasti v kvalifikaci o FIBA Europe Cup, což je nesmírně kvalitní evropská soutěž, v níž rozhodně uděláme maximum pro úspěch. V Kooperativa NBL se budeme chtít opět probojovat mezi nejlepší týmy a  skončit na medailové pozici. Co se týče mě osobně, chtěl bych se i nadále zdokonalovat ve všech aspektech mé hry a získat zase o něco větší roli na hřišti. Rád bych zmínil ještě jednu věc: troufnu si říct, že pardubický klub má jedny z nejlepších fanoušků v lize a jsem velice vděčný, že před nimi budu moct nastupovat i v nové sezoně."

Vyjádření hráče Davida Pekárka:

"Pro pokračování v Bekse jsem se rozhodl z několika důvodů. Po uplynulé sezoně jsem měl pocit, že máme na to, dokázat víc, než získat “jen” čtvrté místo v Kooperativa NBL. Zároveň mě velice zaujala možnost zabojovat o účast v základní fázi FIBA Europe Cupu. České jádro našeho týmu zůstává prakticky beze změny, a tak věřím, že naše sehranost a týmovost bude zase o level výš. S tím jde ruku v ruce i disciplína a zodpovědnost, která od nás musí být zase o něco lepší, hlavně však musí být patrná po celý průběh sezony. Velmi se těším také na naše fanoušky, kteří v play-off pravidelně vyprodávali halu a vytvářeli skvělou atmosféru. Pevně věřím, že navážou na zavedený trend a budou nás chodit povzbuzovat i v nadcházejícím ročníku. Děkuji také pardubickému klubu za projevenou důvěru. Už se moc těším, až opět obléknu pardubický dres! BEKSA!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti