01. 04. 2022

Marná stíhací jízda

Ne, ani tentokrát to bohužel nevyšlo. Beksa ve svém předposledním utkání v dlouhodobé části NBL podlehla třetímu Brnu o 11 bodů a už je jasné, že do play-off půjde z 6. místa.

DOHRÁVKA 10. KOLA NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

Basket Brno vs. BK Pardubice 84:73
(27:14, 21:24, 15:16, 21:19)

Do hry už se vrátili rozehrávač Michal Svoboda s křídelníkem Davidem Pekárkem, a tak trenérům scházel pouze dlouhodobě zraněný Josef Potoček. Ani v téměř kompletní sestavě jsme však nedokázali energicky hrajícímu brněnskému týmu v první půli vzdorovat: již během úvodních 14 minut jsme se propadli do hluboké, 24bodové propasti! Velkou stíhací jízdou - pasáž od 14. do 24. minuty skončila 4:27!!! - jsme se ve třetí čtvrtině přitáhli na rozdíl jediného bodu, leč do vedení jsme se ani jednou nedostali. Brno v polovině poslední čtvrtiny opět navýšilo rozdíl na 15 bodů, a tak Beksa pošesté v řadě v NBL prohrála. "Klíčem byl náš špatný začátek, kdy jsme dostali 45 bodů za prvních 15 minut," označil trenér Dino Repeša klíčovou pasáž utkání.

Začátek patřil domácím, kteří v polovině první čtvrtiny, po Mishulově trojce a Puršlově smeči z rychlého protiútoku, vedli 12:4. Trápily nás (mnohdy zbytečné) míčové ztráty (7 za 12 minut), po nichž Brno vytěžilo 14 snadných bodů! Během úvodní tříminutovky druhé části hry soupeř zaokrouhlil rozdíl na 20 bodů (37:17), na konci 14. minutě Rashad Madden dokonce trojkou s faulem posunul průběžný stav až na 44:20! V té chvíli byl poměr ztrát 1 - 8 a poměr bodů po ztrátách 18:0...

Záhy jsme však 9 body v řadě zahájili velkou stíhací jízdu a minutu před přestávkou David Pekárek upravil na 46:36. Když jsme pak na startu druhého poločasu zapsali dalších 9 bodů za sebou, rázem jsme zaostávali o jediný bod, navíc Phil Henry s Davidem Pekárkem nás mohli poprvé v zápase poslat do vedení.

To se však bohužel nestalo, naopak, Brno se přesnými trojkami Nečase a Mishuly opět odpoutalo na výraznější rozdíl a v 34. minutě přesně trojkující Richard Bálint vrátil svému týmu dvouciferný náskok (68:58). Vždy, když jsme měli šanci se bodově přiblížit, přišly zbytečné ztráty, ať už v postupném útoku, nebo v přechodové fázi a na druhé straně přesné střely z dálky. Definitivní pojistku domácím zajistily právě tříbodové trefy Rashada Maddena a Romana Marka z poloviny (36. minuta - 78:63).

"Po špatném úvodu jsme změnili některé věci v obraně a do konce poločasu Brno přidalo asi jen 5 bodů. Vrátili jsme se do zápasu, z -24 na -1, ale pak Brno trefilo některé těžké střely, hlavně za 3 body," hodnotil pardubický kouč páteční duel. "Co je pozitivní, je fakt, že jsme po pěti zápasech vyhráli doskok, protože od reprezentační pauzy jsme nebyli kompletní vlastně dva měsíce. Čeká nás poslední zápas s Hradcem Králové a připravíme se na play-off," doplnil Dino Repeša.

I křídelník David Pekárek žehral na nepovedený start. "Bohužel jsme vstoupili do utkání špatně, domácí hned udělali šňůru a my se do toho museli dostávat. Podařilo se nám stáhnout skóre, ale pak nám to zase uteklo," litoval promarněné šance, kdy se Beksa po velkém vzepjetí dostala domácím těsně za záda a měla další šance, jak překlopit stav ve svůj prospěch, což se ovšem ani jednou nepodařilo. "Musíme se dívat dál. Jestli půjdeme v play-off na Brno, tak se tu ještě potkáme," zamyslel se Peky nad možnou čtvrtfinálovou sérií.

Závěrečné utkání v nadstavbové části Beksa odehraje v pondělí 4. dubna na palubovce Královských sokolů.