Téměř se vyhrabali z 15bodové propasti, ovšem až k triumfu pardubičtí basketbalisté své snažení nedotáhli. Děčínu podlehli i podruhé v sezoně, tentokrát o 5 bodů.

17. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 67:72
(12:18, 15:18, 18:12, 22:24)

Body: Martin 16, Pandula 13, Welsch 8, Potoček 8, Kent 8 (+10 d.), Kohout 6, Půlpán 4, Nečas 2 (+4 as.), Švrdlík 2 - Šiška 24 (+6 as.), Pomikálek 11 (+6 as.), P. Houška 9 (+9 d.), Landa 6, Feštr 5, Bažant 5, J. Houška 3, Halada 3, Ježek 2, Grunt 2, Krakovič 2

Hráč utkání: Ondřej Šiška
Diváků: 890

Již bez svého top-skórera Domineze Burnetta (více čtěte zde) se pardubičtí hráči v útoku trápili. V úvodních osmnácti minutách proměnili pouze 8 z 35 střel z pole (úspěšnost 22,9%!!) a nabrali až 15bodovou ztrátu (21:36). Tu sice ve druhé půli skoro smazali a opakovaně se přitáhli do jednobodového závěsu, ale... "Pro další vývoj bylo strašně důležité, že jsme nepřeklopili skóre v náš prospěch, přitom to několikrát byla otázka jedné střely... My jsme ji bohužel nedali, naopak Děčín dal koš s faulem nebo trojku a pořád se držel vepředu," konstatoval trenér Tomáš Bartošek.

V polovině 5. minuty jsme vedli 10:8 a měli dobrou pozici v rychlém protiútoku, jenže jsme jej nezakončili úspěšně, což jakoby předznamenalo další průběh první půle. Děčín šňůrou 0:8 otočil průběžný stav a tažen sebevědomě hrajícím rozehrávačem Ondřejem Šiškou (do půle 3 trojky) nám začal ujíždět. Poprvé vedl dvouciferně v 13. minutě, kdy Jakub Houška trojkoval na 12:22, do konce 18. minuty pak odskočil na 21:36. Naše úspěšnost střelby stále klesala: neproměňovali jsme ani otevřené trojkové pozice proti zatažené děčínské zónové obraně (do půle trojky 2/13), ani několik vyložených pozic zpod koše.

Pozitivní byla jen minišňůra 6:0, kterou jsme uzavřeli první poločas...

... jenže ve druhé půli jsme čekali na první body téměř 4 minuty a ARMEX znovu odskočil (27:41).

Nerezignovali jsme, naopak, ještě jsme vystupňovali naše obranné úsilí. Pasáž od 24. do 27. minuty jsme ovládli 13:2 a přitáhli se na rozdíl jediného koše, o chvíli později pak Ondřej Kohout snižoval dokonce na 45:46. O jediný bod pozadu jsme byli i na startu poslední čtvrtiny (47:48), ale Děčín opět odtáhli do komfortnější pozice rozehrávači Šiška s Feštrem (47:55). Když pak 4 minuty před koncem úspěšně nasadil z perimetru Pavel Houška (57:65), zdálo se být hotovo.

Proti byl Jiří Welsch, jenž se 6 body podílel na našem finiši - po šňůře 8:2 jsme dvě minuty před koncem byli znovu v těsném kontaktu (65:67). Muž zápasu Ondřej Šiška však znovu skóroval a v koncovce jistil výhru svého týmu z čáry trestného hodu. "Když jsme se dotáhli na rozdíl bodu, nepodařilo se nám jít do vedení, a tak přišel klasický psychologický efekt a soupeř nám znovu odskočil. Děčín se i v závěru mohl opřít o Ondru Šišku a v závěru důležité koše proměnil," okomentoval koncovku kapitán Radek Nečas.

Oba týmy měly po dvou dvouciferných střelcích: Beksa ve Scottu Martinovi (16 bodů, z pole 6/12, trestné hody 3/4) a Dušanovi Pandulovi (13 bodů, z pole 5/13, trestné hody 2/3) a Děčín v Ondřeji Šiškovi (24 bodů + 6 asistencí) a Tomášovi Pomikálkovi (11 bodů + 6 asistencí). Vládli jsme na doskoku (48 - 38), měli jsme o 15 střel z pole více, ale nízká úspěšnost střelby vše zhatila.

Střelba za 2 body:45% (27/59)44% (17/38)
Střelba za 3 body:10% (2/19)40% (10/25)
Trestné hody:70% (7/10)53% (8/15)
Doskoky (z toho útočné):48 (19)38 (9)