Upravit stránku
21. 08. 2023

Marek Simonides do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Podkošovou sestavu BK KVIS Pardubice rozšiřuje talentovaný 17letý basketbalista Marek Simonides.

Rodák ze slovenské Prievidze přišel do Pardubic před minulou sezonou 2022/2023, v níž oblékal dres BK Vividbooks Pardubice ve třech soutěžích: U17, U19 (extraligy) a U23 (1. liga). Člen mládežnických reprezentačních výběrů Slovenska odehrál v ročníku 2021/2022 několik minut i v tamní nejvyšší mužské soutěži Niké SBL, rovněž jistě není bez zajímavosti, že v uplynulé sezoně byl zvolen do All-Star týmu středoevropské ligy CEYBL U19.

Pardubický klub podepsal s Markem Simonidesem kontrakt na 3 roky s dvouletou opcí.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Jsme velice rádi, že se Marek rozhodl spojit svou nejbližší budoucnost právě s Beksou a že svoji nadějně započatou basketbalovou kariéru bude v dalších letech rozvíjet právě v naší organizaci. Po jeho loňském příchodu do Pardubic jsme Markovy výkony velmi pečlivě sledovali a nesmírně nás těší, že v průběhu celé sezony beze zbytku naplňoval svůj potenciál. Nejenže se okamžitě etabloval do pozice lídra své věkové kategorie U17, zároveň se dokázal pravidelně prosazovat i ve starších kategoriích, ať už v juniorské U19, nebo v prvoligové U23. Pevně věříme, že i v blížící se sezoně 2023/2024, v níž bude zapojen do tréninkového procesu A-týmu a stěžejní zápasové vytížení bude mít v kategoriích U23 a U19, bude pokračovat ve svém viditelném výkonnostním progresu. Markovi přejeme, ať se mu v Bekse i nadále co nejvíce daří."

Vyjádření hráče Marka Simonidese:

"Je pro mě opravdu velkou ctí, že mi pardubický klub dává už v mých 17 letech takovouto šanci a možnost získávat nesmírně cenné zkušenosti v mužském basketbalu. Za sebe mohu říci, že od prvního dne dělám a i nadále budu dělat maximum pro to, abych byl co nejdříve připravený představit se před úžasnými pardubickými fanoušky. Samozřejmě jsem si plně vědom toho, kolik náročné práce mě ještě čeká, abych se dostal na potřebnou úroveň. Ještě jednou děkuji za tuto skvělou příležitost, kterou se budu snažit v průběhu následujících sezon co nejvíce využít, a vrátit tak pardubickému klubu projevenou důvěru."

Marek Simonides:
  • Narozen: 5. 4. 2006 (Prievidza, Slovensko)
  • Výška: 197 cm
  • Pozice: 4
  • Číslo dresu: 12
  • Kariéra: BC Prievidza, BK Vividbooks Pardubice, BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti