Upravit stránku
24. 09. 2020

Máme na čem stavět


Nymburskému favoritovi nasázeli 91 bodů, ani to však pardubickým basketbalistům nestačilo. V předehrávce 19. kola NBL podlehli mnohonásobným českým šampiónům o 6 bodů.

Divácky nesmírně atraktivní bitvu mnohem lépe rozehrál Nymburk, který rychle odskočil do 16bodového trháku.

"V první čtvrtině jsme si to bohužel nechali trošku utéct, ale druhou a třetí čtvrtinu jsme odehráli suprově," hodnotil středeční zápas pivot Petr Heřman. Velká stíhací jízda začala hned zkraje druhé čtvrtiny - tuto část hry jsme nakonec ovládli naprosto suverénně 32:20!! "Všichni podali skvělý výkon. Hráli jsme aktivně, bojovali jsme na doskoku, ať už na obranné, nebo na útočné polovině. Dobře jsme si podávali míč a vytvářeli jsme si volné střely," vyjmenoval pozitiva autor 11 bodů.

Nadějné vedení jsme drželi ještě v polovině závěrečné čtvrtiny, leč koncovka už se hrála v nymburské režii. "Ve čtvrté čtvrtině se Nymburk trefil a my ne," podotkl Heřmi k rozhodné pasáži utkání, v níž jsme nastřádali pouze 13 bodů oproti soupeřovým 25. "I přes porážku ale máme na čem stavět. Když hrajete s mistrem takovýhle zápas, může to pořádně nakopnout sebevědomí do dalších utkání. Chtěl bych poděkovat i fanouškům, kteří udělali super atmosféru," vzkázal fanouškům Beksy.

Petr Heřman si vylepšil svá ligová maxima v pardubickém dresu hned v několika ukazatelích.

Odehrál 30,5 minuty, nastřílel 11 bodů, doskočil 5 míčů a v hodnocení užitečnosti dosáhl na číslo 15.

"Hrálo se mi dobře," pousmál se při otázce týkající se jeho výkonu. "Tomáš Vyoral, T. J. Dunans i další mě dobře nacházeli pod košem, taky mi něco padlo z dálky, za což jsem rád," zmínil své dvě úspěšné trojky. "U mě je to hodně o bojovnosti a doskocích, ale samozřejmě mě těší, že mi tam i něco spadlo," uzavřel Petr Heřman své hodnocení.

Zklamání z výsledku se zračilo rovněž z tváře Michala Svobody. "Takhle bezprostředně po zápase převládá mírné naštvání, protože podle vývoje utkání jsem věřil, že bychom konečně mohli Nymburk porazit," říkal Michal ve středu večer. "Bohužel se nám to nepodařilo, takže jsme zklamaní, ale myslím, že až se vyspíme a znovu se na to podíváme, převáží dobrý pocit z našeho výkonu."

Jaké aspekty naší hry vyzvedl?

"Hodně jsme běhali, byli jsme agresivní. Celkově jsme se snažili hrát co nejrychleji." Michalova slova dokládají i čísla, vždyť z rychlých protiútoků jsme skórovali 21 bodů, což je proti Nymburku velice solidní číslo. "Důležitým faktorem byla i naše úspěšná střelba z dálky, to nám pomohlo, abychom se ve druhé čtvrtině znovu přitáhli." Ve druhé a třetí čtvrtině jsme nymburský tým udrželi na 37 bodech, i díky tomu jsme se vyhrabali z šestnáctibodové propasti a získali až desetibodový náskok. "Myslím si, že naše agresivita Nymburk trošku zaskočila. Škoda, že jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce," doplnil Michal Svoboda.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti