Upravit stránku
17. 08. 2020

Máme na čem stavět


První přípravný zápas odehráli pardubičtí basketbalisté na nymburské palubovce, kde prohráli rozdílem 12 bodů. Jak hodnotil sobotní duel pivot Prokop Slanina?

Proky, máme za sebou první zápas. Jaké pozitivní prvky z naší hry bys zmínil?
"Pro nás bylo pozitivní především to, že jsme si po té pětiměsíční pauze mohli konečně zahrát ostré utkání. Myslím si, že všichni jsme byli hodně natěšení. V samotném zápase bylo samozřejmě vidět, že ještě nejsme sehraní, že nemáme nadrilované naše akce, byla tam spousta chyb. Na druhou stranu pozitiv bylo také dost. Některé sekvence naší hry nebyly vůbec špatné, takže bych řekl, že máme na čem stavět."

Až do konce třetí čtvrtiny jsme se drželi vpředu. Jak hodnotíš náš výkon v této pasáži?
"Hodnotím ho pozitivně. V některých pasážích jsme dokázali Nymburk přehrávat, ale nebylo to tak, že bychom někdy vedli třeba o 15 bodů, skóre bylo víceméně vyrovnané. To, že jsme v těch třech čtvrtinách měli lehce navrh, je právě jedna z věcí, na které můžeme do budoucna stavět."

Nymburk v závěrečné části otočil skóre, co rozhodlo?
"Měli jsme hodně špatný vstup do čtvrté čtvrtiny. Udělali jsme hodně chyb, ztrát balónů, nepohlídali jsme si doskok. Hráli jsme hodně rychle, až zbrkle, a Nymburk toho dokázal využít. Mnohokrát skóroval po rychlém přechodu do protiútoku buď lehkými koši, nebo z otevřených střel. Trápila nás hlavně agresivita nymburských hráčů, která se v poslední čtvrtině zvýšila."

Dá se přesto říci, že z celkového pohledu převládají pozitivní dojmy?
"Mrzí mě, že jsme nevyhráli, na druhou stranu to byl náš první přípravný zápas po hrozně dlouhé době. Je vidět, že všem hráčům chybí herní praxe. Věřím, že jakmile se sehrajeme, bude to vypadat mnohem lépe. Ještě bych rád zmínil výkon Vojty Kalného, který odehrál super zápas, ale jedinců, kteří ukázali, že umí hrát basket, tam bylo mnohem víc. Celkově to pro nás byl dobrý zápas, ale máme milion věcí, které musíme zlepšit."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti