Upravit stránku
03. 10. 2016

Máme na čem pracovat, tvrdí kapitán


Za nymburský tým hodnotili zápas 4. kola trenér Ronen Ginzburg a rozehrávač Jiří Welsch, pardubickou stranu zastupovali kouč Levell Sanders a kapitán Radek Nečas.

Echo tiskové konference

Ronen Ginzburg (trenér ČEZ Basketball Nymburk):
"Pardubice jsou dobrým týmem a nymburští hráči tomu velmi dobře rozumějí. Naše síla je letos v obraně, daří se nám hodně presovat hráče s míčem, s tím jsem byl spokojen. Určitě jsme mohli dát více bodů z postupného útoku, nicméně pro oba týmy je to začátek ligy, oba týmy na sobě musejí ještě pracovat. Přesto jsem spokojený."

 

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Gratuluji Nymburku k vítězství. Pokaždé je velmi složitý úkol, hrát proti Nymburku, který presuje soupeře po celém hřišti, vyvíjí na soupeře neustálý tlak. Musíte se tomu bránit agresivním útokem, který jsme v prvním poločase neměli. Druhá půle se mi líbila více než první. Měli jsme v ní více šancí ke skórování, speciálně ve třetí čtvrtině jsme neměli zbytečné ztráty a podařilo se nám vrátit zpátky do hry. Pak jsme ale znovu ztratili několik míčů a Nymburk si vzal zpět výraznější vedení."

 

Jiří Welsch (hráč ČEZ Basketball Nymburk):
"Jsme rádi za toto vítězství, protože jsme věděli - a teď je to i jasné -, že jsme hráli s jedním z nejlepších týmů Kooperativa NBL. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ve třetí čtvrtině jsme sníženou koncentrací a menším úsilím nechali Pardubice vrátit do zápasu. Klíčové bylo to, co už zaznělo: jejich míčové ztráty, které vedly k našim jednoduchým košům."

 

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
"Jak víme, abychom mohli být konkurenceschopní Nymburku, jsou dva faktory, které nám Ell pořád říkal: zamezit soupeřovým útočným doskokům a snížit vlastní ztráty. Když se podívám do statistik, tak Nymburk měl 15 útočných doskoků a my jsme ztratili 18 míčů... Takhle nemůžeme být konkurenceschopní takto silnému týmu. V prvním poločase hráli agresivní obranu, což nám dělalo problémy, nedokázali jsme se dostat do našich akcí. Ve druhém poločase, pod dojmem 20bodového vedení a toho, že je zápas dohraný, Nymburk trošku polevil, v obraně už nebyl tak důrazný. My jsme dobře pohybovali míčem, začali jsme trefovat i těžké střely a pro domácí bylo těžší nás bránit. Pak jsme ale trošku sklouzli k individuálnímu pojetí, Nymburk z trojek znovu navýšil skóre a závěr kontroloval. Můj dojem ze zápasu je špatný, máme na čem pracovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti