Upravit stránku
08. 10. 2018

Magazín NBL


Na startu ligy je především pro vás, fanoušky, opět připraven i pestrý kaleidoskop článků, fotografií a zajímavostí s názvem #tojebasketbal. 

Kdo si ještě za poslední sezony nevšiml, tak právě takhle se jmenuje 68stránkový magazín Kooperativa NBL, který je od prvních kol k dispozici ve všech ligových stáncích. Co vám na začátku v mnoha ohledech přelomové sezony nabídne? 

Tradičně v něm najdete osobní údaje hráčů ze všech 12 soupisek stejně jako 12 týmových fotografií a také zajímavá klubová data včetně divácké návštěvnosti v minulé sezoně, kdy se do hledišť ligových hal podívalo celkem 227 tisíc fanoušků. Seznámíte se také s top akvizicemi letošního léta i dalšími osmi partnerkami ligových borců, dozvíte se zajímavá čísla minulé sezony i počet v lize stále aktivních pěti-, šesti- a dokonce sedmitisícových střelců.

A jako bonus vám přinášíme i celkem 13 osobních rozhovorů. V tom otevíracím se nezničitelný 36letý power forward Nymburka Petr Benda, který jedenáctým ligovým titulem dorovnal dosavadního rekordmana a možná už zanedlouho i přímého klubového nadřízeného Ladislava Sokolovského, přizná k tomu, co by jednou mohl dělat ve svém druhém životě, a také překvapí časovým horizontem, do nějž chce ještě v nejvyšší soutěži vydržet. Navíc odhalí i klub, kde by jednou mohl pokračovat.

Jeho klubový kolega Vojtěch Hruban se vrátí ke šťastné, pro něj osobně však i strastiplné noci z 16. září, která bude jednou pro vždy datovat první český postup na světový šampionát, jenž pro reprezentačního křídelníka navíc znamená odklad jednoho zásadního životního kroku.

Opavský guard Radim Klečka, který se poslední roky jen co třetí sezonu dostává přes tisíc ligových minut, prozradí, proč se letos vzdal reprezentačního soustředění, a čeho se obává před klubovou premiérou v Lize mistrů.

Nový pardubický rozehrávač Richard Williams měří jen 178 centimetrů, ale sám dobře ví, že výška není ten nejdůležitější parametr v basketbalu, ani v životě, kde je jeho partnerkou o decimetr vyšší bývalá hráčka WNBA. V rozhovoru ovšem zabředne i do života amerického profíka ve druhé bundeslize.

Kouč Turů Lubomír Růžička rozebere pozadí své nové super mladé sestavy, vysvětlí, proč je v ní i 16letý benjamínek Jiří Svojanovský, a vysloví nový maximální limit pro počet cizinců na svitavské soupisce.

Nový děčínský pilíř Lamb Autrey popíše svou cestu z pracovní pozice nakladače kamionů, který chodí spát ve tři ráno, až pod děčínskou skálu, pod níž má teď vážné, dokonce reprezentační plány. V jeho případě samozřejmě – s Boží pomocí. 

Slovinský playmaker Olomoucka Jan Močnik, který byl v létě hodně blízko prvního startu za mužskou reprezentaci, vás vezme za oponu dění v rodné zemi a vystaví vysvědčení i české NBL.

Ústecký forward a čerstvý ženáč Filip Šmíd bude informovat například o svém „dálkovém vztahu“ s jednou sličnou reprezentantkou z docela jiného sportovního oboru.

Kolínský Medvěd a nyní i český lev Petr Šafarčík hovoří o své budoucí roli v národním týmu i v Kolíně a po vlastní zkušenosti barvitě popíše, co přináší návrat z reprezentace do „běžného provozu“.       

Nový kouč USK, teprve pětadvacetiletý Chorvat Jasmin Repeša, vás možná zaskočí tím, že jméno a úspěšná kariéra otce Jasmina mu byla v domovině spíše přítěží.

Staronový centr Brna Jakub Jokl, který byl cvičen i americkými námořními specialisty z jednotky SEALs, se vrátí ke své misi v Utahu a „okolí“, i s jedním extra zážitkem v ikonické Madison Square Garden.

Nový generální manažer Nové huti Tomáš Ostarek do detailů rozklíčuje mantinely a cíle už započaté ambiciózní ostravské proměny, včetně důležité role nového slovenského asistenta Petra Bálinta.

A jeden z členů početného basketbalového klanu Peterků, Ondřej, někdejší Objev NBL vracející se do elitní soutěže po dvou letech, se zastaví i u tématu soužití s manželkou na ligové lavičce.

Magazín je k dostání ve Fan shopu, při domácích utkáních BK JIP Pardubice (cena: 30 Kč).

Autor: Petr Hamták (NBL.cz)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti