Upravit stránku
03. 08. 2018

Luboš Bulušek: 85!


Muž, který stojí za prvním velkým rozmachem pardubického basketbalu, trenér i funkcionář basketbalové Rudé hvězdy Pardubice v letech 1966-90, se 3. srpna dožívá 85 let. 

Luboš Bulušek je členem Síně slávy sportovců Pardubického kraje. V roce 1974 vybojoval jako hlavní trenér vůbec první medaili pro pardubický basketbal, o 10 let později v tandemu s Janem Skokanem dovedl tým k mistrovskému titulu, dosud jedinému pro pardubický basketbal.  Dlouhá léta zároveň pomáhá basketbalovému klubu v Přelouči, v němž zahájil i ukončil svoji veleúspěšnou aktivní trenérskou kariéru. Byl hodně potěšen, když na ligových palubovkách vídal v našem dresu přeloučské odchovance Otu Marka, Petra Heřmana, Aleše Zikmundu či naposledy Martina Rouba.

Je stále  příležitostným návštěvníkem ligových utkání našeho týmu a jeho věrným  příznivcem, přestože by podobně jako mnozí další velmi rád vídal v dresu našeho A týmu více vlastních odchovanců. 

Oba naše kluby – mužský BK JIP Pardubice i mládežnický BK Synthesia Pardubice - srdečně přejí oslavenci hlavně pevné zdraví a ještě mnoho hezkých okamžiků mezi pardubickými i přeloučskými basketbalisty.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti