07. 02. 2018

Ligová výhra číslo 15

Své patnácté vítězství v základní části NBL si pardubičtí basketbalisté vezou z Brna, které porazili i počtvrté v sezoně, tentokrát stylově 15bodovým rozdílem.

21. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

mmcité+ Brno vs. BK JIP Pardubice 77:92
(11:17, 23:23, 22:28, 21:24)

Body: Barry 29, Tomanec 14, Primorac 11 (+6 as.), Pumprla 9 (+5 as.), Hrabovský 6, Kozina 4, Nehyba 2, Kereselidze 2 - Pandula 16, Spearman 15, Kent 15, Martin 12 (+12 d.), Welsch 10 (+5 as.), Kohout 9 (+8 d.), Švrdlík 9, Nečas 2, Potoček 2, Půlpán 2

Vedli jsme téměř celý zápas, už v první čtvrtině o 10 bodů, ale domácí se opakovaně dokázali dostat na dostřel - i kvůli našim horším úsekům, jichž jsme se nevyvarovali ani ve druhém poločase. V něm jsme přesto dostali utkání pod kontrolu a v závěrečných minutách jsme zvýraznili rozdíl ve skóre na konečných 15 bodů.

Nastříleli jsme prvních 8 bodů zápasu, domácí jsme udrželi až do 6 minuty bodově na suchu a v 7. minutě jsme poprvé vedli dvouciferně (2:12). "Vstup do utkání se nám podařil, začali jsme velmi koncentrovaně, s velkou energií," podotkl trenér Tomáš Bartošek. Ani to však nestačilo ke klidnému průběhu ospalé první půle. Canyon Barry záhy nastřílel 9 bodů za sebou, a když Brno na startu druhé čtvrtiny stihlo za 70 sekund rychlých 8 bodů, rázem vedlo 19:17.

"Došlo k určitému výpadku, udělali jsme nějaké chyby v obraně a nechali jsme rozehrát Canyona Barryho, který byl v prvním poločase skvělý a hodně držel svůj tým." Barry vysázel za 16,5 minuty 17 z čtyřiadvaceti bodů svého týmu (!) a hlavně díky němu byl v této pasáži vyrovnaný stav - po dvou trojkách Mariana Hrabovského v 17. minutě 30:30. Těsně před přestávkou jsme si vzali zpět mírné vedení: za stavu 34:34 jsme během 26 sekund třikrát získali míč (!) a zakončili poločas šňůrou 0:6.

V úvodu druhé půle to vypadalo, že definitivně odskočíme: smečující Brandon Spearman v 26. minutě posouval stav na 45:58 a v poslední minutě třetí čtvrtiny jsme rozdíl ještě o bod navýšili (52:66). Jenže na přelomu posledních dvou čtvrtin basketbalisté mmcité umazali polovinu ze svého manka a v 32. ztráceli 7 bodů (61:68). Důležité koše trefoval Dušan Pandula, který stihl během následujích dvou minut 8 bodů a zajistil nám klidnou koncovku.

"Pokud jsme hráli koncentrovaně a nedělali jsme chyby, tak jsme šli přes domácí a drželi jsme vedení okolo deseti dvanácti bodů. Vždycky v určité pasáži však přišel útlum a domácí se dokázali vrátit do zápasu," okomentoval Bartošek dění na palubovce. "V průběhu čtvrté čtvrtiny už Brnu došly síly, rozdíl ve skóre jsme navýšili a jsme rádi za vítězství. Chtěli bych zároveň složit kredit domácímu týmu za předvedený výkon," doplnil pardubický trenér.