Upravit stránku
07. 04. 2016

Liga škol zná vítěze: ZŠ Ohrazenice


Vítězem premiérového ročníku Ligy škol se stala Základní škola Ohrazenice. O konečném pořadí rozhodl finálový turnaj, který se uskutečnil dnes v hale Dukla.

Nový projekt, nazvaný Liga škol, připravil před začátkem letošního školního roku BK JIP Pardubice ve spolupráci s mládežnickým klubem BK Synthesia Pardubice, určen byl žákům 3. až 5. tříd pardubických základních škol. "Jsme nesmírně potěšeni velice kladnou odezvou ze strany vedení zúčastněných škol a především od samotných kluků a holek, jichž sportovalo na sedm desítek," bilancoval po závěrečném turnaji René Peška, PR manažer BK JIP Pardubice.

Do úvodního ročníku se zapojilo šest základních škol. Celkem byly odehrány čtyři turnaje: tři v základní fázi a závěrečné finálové klání. "Třetí turnaj základní části byl situován do Tipsport arény a děti si tak odnesly jedinečný zážitek, neboť si zahrály basketbal na stejné palubovce, na jaké tentýž večer hráli své soutěžní utkání v rámci Kooperativa NBL muži BK JIP Pardubice - a děti měly možnost tento zápas navštívit," řekl dále René Peška.

Patronem projektu byl kapitán Beksy Lukáš Kotas, jenž po dnešním finálovém utkání předával ceny nejen všem šesti týmům, ale také nejlepším hráčům Ligy škol, kteří byli zvoleni do All-Star týmu.

All-Star tým Ligy škol:

Michal Bílek (ZŠ Pardubičky)
Jaroslav Straka (ZŠ Ohrazenice)
Ondřej Netolický (ZŠ Sezemice)
Matěj Kábrt (ZŠ Polabiny 3)
Daniel Sokol (ZŠ Josefa Ressla)
Filip Novák (ZŠ Studánka)

Celkovým vítězem se stala Základní škola Ohrazenice. "Z turnajů v rámci Ligy škol si kluci odnesli mnoho zážitků, hlavně z turnaje, který se uskutečnil v Tipsport aréně," hodnotil trenér vítězného týmu Miroslav Štichauer. "Jsme velice rádi, že jsme se mohli zúčastnit a velice rádi se zúčastníme i v budoucnu. Organizátorům patří velké poděkování."

Připravujeme video ohlédnutí za finálovým turnajem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti