Upravit stránku
27. 11. 2015

Liga škol začala prvním turnajem


Nový projekt nazvaný Liga škol, který je určen pro žáky 3., 4. a 5. tříd pardubických základní škol, byl úspěšně odstartován. První ze série turnajů v basketbale proběhl ve čtvrtek 26. 11. v hale Dukla.
Do ligy se přihlásilo pět základních škol z Pardubic: ZŠ Studánka, ZŠ Polabiny 3, ZŠ Pardubičky, ZŠ Ohrazenice a ZŠ Sezemice. V období od listopadu 2015 do března 2016 se uskuteční tři turnaje základní fáze, v nichž se všechny zúčastněné školy utkají systémem každý s každým. Následně vznikne konečné pořadí Ligy škol, podle nějž budou jednotlivé ZŠ nasazeny do rozhodujícího finálového turnaje, který proběhne v dubnu v pardubické Tipsport aréně.
 
V hale Dukla proběhlo při prvním turnaji oficiální zahájení celé soutěže, kterého se zúčastnil i Lukáš Kotas, kapitán týmu BK JIP Pardubice. Právě on je patronem nově vzniklé Ligy škol. Z vítězství se nakonec radovali žáci ZŠ Pardubičky, kteří vyhráli všechna čtyři utkání, a do celkové tabulky si tak zapsali plný počet osmi bodů.
Děkujeme všem zúčastněným základním školám a těšíme se po Novém roce na druhém turnaji.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti