Upravit stránku
26. 01. 2020

Levice vs. Beksa


Jeden z vrcholů letošní sezony je tady. Beksa vstupuje do čtvrtfinále Alpe Adria Cupu, v němž vyzve slovenské Levice. První utkání je na programu na Slovensku.

ČTVRTFINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 1:

Patrioti Levice vs. BK JIP Pardubice
pondělí 27. 1. v 18 hodin

V sobotu večer jsme přerušili třízápasovou šňůru porážek, když jsme v domácím prostředí přetlačili houževnatý Kolín 94:82, a to i bez rozehrávače Viktora Půlpána a křídelníka Ozrena Pavloviče, které do hry nepustila zranění. Oba dva nejspíš budou svému týmu scházet i v tomto týdnu, kdy Beksu čekají tři utkání. Nejprve pondělní duel evropského poháru v Levicích (tam Pulpy s Ozim neodcestovali), následně ve středu derniéra základní části NBL v Děčíně a v sobotu první zápas nadstavbové části Kooperativa NBL v Nymburku. V průběhu osmi dnů tedy odehrajeme hned čtyři utkání, navíc nacestujeme více než 1400 km.

Patrioti: druhý tým SBL

Levice momentálně figurují ve slovenské lize na druhém místě, s bilancí 14 výher a 8 porážek. O víkendu zvítězily ve Svitu 92:79, nejlepšími střelci Patriotů byli 210 cm vysoký pivot Viktor Juríček (18 bodů) a ještě o 7 cm vyšší Boris Bojanovský (13). "Levice hrají zvlášť na domácí palubovce velmi dobře, naposledy ale vyhrály i ve Svitu, hlavně díky skvělé poslední čtvrtině (skončila 28:13 ve prospěch Levic - pozn. aut.). V minulém týdnu navíc přivedly nového amerického hráče Chrise Flemmingse, takže nás rozhodně nečeká nic lehkého," předeslal pardubický asistent Adam Konvalinka.

Flemmings odehrál při své levické premiéře 24 minut, během nichž nastřádal 13 bodů.

Mezi další klíčové hráče Patriotů patří černohorský pivot Marko Perovič (v SBL má průměr 13,4 bodu, trojky 42% - 34/81, v Alpe Adria Cupu 15,7 bodu), či jeho krajan, rozehrávač Amin Hot (průměry v SBL 10,7 bodu + 4,4 asistence, trojky 39% - 40/103, v Alpe Adria Cupu 15.8 bodu + 6 asistencí, trojky 48% - 11/23). "Díky lepšímu postavení po základní fázi začínáme venkovním utkáním. Pohárová matematika je jasná: skóre z obou zápasů se sčítá, i proto, a také s ohledem na náročný zápasový program těchto dnů (4 zápasy v osmi dnech) jsme vyrazili na Slovensko s denním předstihem. V zápase si budeme chtít vytvořit co možná nejlepší výchozí pozici do domácí odvety," doplnil Adam Konvalinka.

Levice odehrály základní fázi Alpe Adria Cupu ve skupině B, v níž obsadily 2. místo se shodnou bilancí výher a porážek 5/1 jako vítězný rakouský Gmunden. Dvakrát se utkaly i s Brnem, na jehož palubovce zvítězily jen velice těsně 81:78, leč v domácí odvetě už jednoznačně dominovaly 82:62. Beksa absolvovala základní část ve skupině A se stoprocentní bilancí 6/0.

Zápas číslo 2 se bude hrát v pardubické Sportovní hale Dašická v pondělí 3. 2., vstupenky lze zakoupit zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti