Upravit stránku
15. 12. 2021

Lepší život Elince


Stejně jako ve všech předcházejících sedmi ročnících, i v lednovém osmém pokračování unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice budeme společně pomáhat.

Výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován ve prospěch Elinky z Pardubic, která bohužel onemocněla spinální svalovou atrofií.

O Elince

Ahoj, jmenuji se Ela Holíková a narodila jsem se 3. 7. 2020.

Po narození jsem se jevila jako zdravé miminko a rodičům jsem dělala velkou radost. Ovšem jen do tří měsíců. Od třetího měsíce, bylo mého pohybu čím dál méně a můj fyzický stav se začal zhoršovat. To, co už jsem dávno uměla, začalo mizet před očima. Přestávala jsem pást koníčky a kopat nožkama. V pátém měsíci jsem už neudržela hlavičku a nožky neodlepila od podložky. Původně jsem měla začít pouze rehabilitovat, ale obvodní lékařka mě raději poslala na dětskou neurologii. Tam pan doktor po podrobném vyšetření vyslovil podezření na spinální svalovou atrofii. Následně jsem byla urgentně přeposlána do FN Motol, kde mi bylo provedeno genetické vyšetření. To bohužel potvrdilo SMA 1 - spinální svalovou atrofii nejtěžší formy, kdy dochází k nevratnému ochabování svalstva po celém těle.

Od tohoto dne se moji rodiče snaží, aby můj život byl lepším, i přes toto závažné onemocnění.

Společně hrajeme a společně pomůžeme

Hrajeme spolu za Pardubice je společný projekt pardubického basketbalového klubu a Komorní filharmonie Pardubice. V úvodní části se vždy uskuteční koncert komorní filharmonie a jejího hosta - v rámci 8. ročníku se můžete těšit na světově proslulého basbarytonistu Adama Plachetku. Ve druhé části večera je na programu utkání Beksy v Kooperativa Národní basketbalové lize.

Výtěžek z prodeje vstupenek a dalších aktivit věnujeme ve prospěch Elinky - více o Elince čtěte zde.

Vstupenky na Hrajeme spolu za Pardubice VIII můžete zakoupit již nyní v síti Ticketportal. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti