Upravit stránku
17. 04. 2024

Lepší výkon nestačil


S až příliš velkým oslabením jsme se ve druhém čtvrtfinálovém duelu nedokázali úspěšně vyrovnat a po úvodní porážce o 20 bodů jsme tentokrát podlehli o 10, takže do Pardubic se série přesune za stavu 2 - 0 pro Ústí.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 2:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice 78:68
(19:22, 18:7, 20:18, 21:21)

Stav série: 2 - 0

Předvedli jsme o poznání lepší, energičtější výkon než v prvním utkání, leč ani na druhý pokus jsme SLUNETU nesložili.

Zkraje druhé čtvrtiny jsme vedli o 5 bodů, jenže dlouhé bodové sucho, zapříčiněné nůší minutých střel a míčových ztrát, pomohlo domácím povstat a od konce první půle už měli neustále mírně navrch. I proto, že kromě zraněného rozehrávačského dua Michal Svojanovský-Petr Šafarčík (zranil se ve třetí čtvrtině Utkání 1) nám od druhé čtvrtiny citelně scházel také další opěrný muž Kameron Chatman, který po nezaviněném zranění opustil palubovku s velmi bolestivou grimasou. K zisku kýženého vítězství nám nepomohla ani totální dominance na doskoku (poměr doskočených míčů byl 27 - 50), tuto výhodu jsme výrazně znegovali až příliš vysokým počtem ztrát (6 - 19, body po ztrátách 23 - 4!!!).

Průběh utkání

Do úvodních 8 minut jsme nakupili 5 míčových ztrát a domácí vedli po Rowanově koši 17:11. Dvěma přesnými trojkami z rukou Josefa Potočka a Tomáše Vyorala jsme si na přelomu prvních dvou čtvrtin pomohli ke šňůře 4:15, po níž jsme byli vpředu o 5 bodů (stav 21:26) - jednalo se o naše nejvyšší vedení v celém dosavadním průběhu čtvrtfinálové série.

Záhy však přišla pasáž hrůzy. Mezi 12. a 18. minutou jsme minuli plných 12 střeleckých pokusů z pole za sebou (!!!), k tomu jsme přidali 4 míčové ztráty a SLUNETA si 10 body v řadě zajistila mírný poločasový náskok.

Vstup do třetí čtvrtiny nám vyšel. Po úspěšných střelách Tomáše Vyorala a Adama Lukeše jsme se přitáhli na rozdíl 4 bodů (stav 37:33), v 25. minutě David Pekárek třikrát úspěšně šestkoval na 42:39 a na dostřel jsme se drželi ještě 7,5 minuty před koncem, kdy se nejprve prosadil Matěj Burda a o chvíli později David Pekárek košem s faulem upravil průběžný stav na 60:54. Na druhé straně kurtu však okamžitě kontroval rovněž tříbodovou akcí zápasový top-skórer Ty Nichols a tentýž hráč poté 6 rychlými body pomohl svému týmu odskočit na klíčový 12bodový rozdíl.

Kompletní zápasové statistiky najdete na portálu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Jan Šotnar (trenér Ústí n. L.):

„Cíl splněn, uhájili jsme domácí palubovku, připsali jsme si druhé vítězství. Dnes to bylo určitě těžší než včera, chyběla nám malinko energie, ale ve finále jsme si to vybojovali ve druhém poločase. Rozhodla širší rotace. Jedeme do Pardubic se zdviženou hlavou, protože víme, že jakékoli vítězství tam nás může posunout k postupu v této sérii.”

Lamb Autrey (rozehrávač Ústí n. L.):

„Věděli jsme, že dnešek bude hodně těžký, ale zvládli jsme to. Nebyl to z naší strany perfektní výkon, ale naštěstí jsme to urvali a nyní se těšíme na další dva zápasy v sobotu a neděli.”

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

„Gratuluji Ústí k druhé výhře, dnes to byl z naší strany úplně jiný příběh, hráli jsme s velkou energií a přeskákali jsme domácí na doskoku 50-27, a to je jenom výsledek naší energie, s kterou jsme do toho šli, nic jiného. My jsme bohužel ztratili dalšího hráče ze základní rotace, ale je to, jak to je, my to nevzdáváme, hrajeme teď dvakrát doma.”

Adam Lukeš (křídlo BK KVIS Pardubice):

„Myslím, že dnes jsme hráli lépe než včera. Řekli jsme si nějaké věci, které jsme plnili, ale náš soupeř má skvěle vybavené individuality, které jsme nedokázali zastavit.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti