Upravit stránku
03. 05. 2018

Lekce z efektivity


Druhé semifinálové utkání mezi Beksou a Opavou (60:74) hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Petrem Czudkem a hráči Radek Nečas s Miroslavem Kvapilem.

Echo semifinále 2

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Nepodařil se nám vstup do utkání. Nebyli jsme tak agresivní jako soupeř, udělali jsme mnoho chyb, mnoho ztrát: 12 bodů pro Opavu po našich ztrátách bylo hrozně moc. Opavě vydařený začátek dodal velké sebevědomí. Ve druhém poločase jsme dřeli v obraně, bojovali jsme, nutili jsme soupeře k těžkým střelám, ale v útoku se nám bohužel nedaří tak, jak bychom si představovali. Neproměňovali jsme šance, které jsme si vytvořili, je to už druhý zápas po sobě, kdy jsme dali kolem 60 bodů, což je hrozně málo. Základní problém je, že i když ubráníme tři útoky Opavy, sami čtyři nebo pět neproměníme. Je to způsobeno i obranou Opavy - hrají v nižší sestavě, jsou rychlí, silní, přebírají nás. Nám však chybí klid ve finální fázi."

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
"Měli jsme dva domácí zápasy a prohráváme 0-2, což je určitě obrovské zklamání. Nebudeme ale stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Pojedeme na horkou opavskou půdu, kde nás nečeká nic lehkého, ale jak jsem řekl, my nic nevzdáváme. Dneska jsme dostali lekci v efektivitě, Opava když potřebovala dát koš, tak ho dala, zatímco my ne. Zápas se zlomil ve druhé čtvrtině, kdy rozdíl narostl na 20 bodů. I když jsme měli nějaké náznaky, že se vrátíme, tak rozdíl nešel pod 7 bodů. Opava držela otěže zápasu od začátku do konce."

Petr Czudek (trenér BK Opava):
"Byl to pro nás těžký zápas, protože uspokojení ze včerejška tam samozřejmě bylo, ale řekli jsme si, že včera byla v naší hře hluchá místa a dnes jsme si to vzali k srdci. První čtvrtina byla z naší strany výborná. Snížili jsme sestavu, byli jsme běhavější. Spoléhali jsme na to, že budeme rotovat v deseti lidech, že budeme mít víc sil a to se ukázalo. Klobouk dolů před Pardubicemi, šly do toho až do konce. Zagresivnili hru, naštěstí nám zahrál výborbě Míra Kvapil, který nejenom že doskakoval, ale dával i důležité body, výborné momenty měl i Kryštof Vlček, který včera vůbec nehrál. To nás trošku semklo. Můj pocit je takový, že jsme byli týmovější, víc jsme si věřili, než Pardubice. Pořád je to ale 2-0. Jedeme domů a je na nás, jestli potvrdíme domácí půdu, nebo ne."

Miroslav Kvapil (hráč BK Opava):
"Jsem rád za vítězství. Říkali jsme si, že bychom rádi zopakovali včerejší nástup do třetí čtvrtiny, což se nám povedlo. Zápas jsme začali tak, jako včera druhý poločas. Důležité bylo, že jsme plnili pokyny, které jsmě měli, včetně toho, že jsme se drželi na doskoku. Vedení 2-0 je super."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti