Upravit stránku
04. 05. 2017

Lamb a Viktor


Druhé utkání semifinálové série s Děčínem, v němž Beksa srovnala zápasový stav na 1-1, hodnotili top-skórer Lamb Autrey a Hráč zápasu Viktor Půlpán.

Lamb Autrey: Fanoušci nám dodávají energii

Máš rád takhle vypjaté a důležité zápasy?
"Ano, přesně takovéhle typy zápasů, ve kterých jde o hodně, mám rád, užívám si je (pousmál se). V zápasech play-off musíte být maximálně soustředění, zvlášť když třeba prohráváte v sérii 0-1, jako jsme prohrávali my. Nutí vás to držet pospolu jako tým a to jsme ve druhém utkání ukázali, za to jsem moc rád!"

Zmínil jsi soustředěnost. Daří se ti v bouřlivé atmosféře držet koncentraci?
"Koncentrace je jedním z klíčových faktorů pro každý zápas. Nemyslím si, že v play-off je to výrazně jiné než jindy, před každým utkáním musíme být maximálně zkoncentrovaní na svůj výkon. Faktem ale je, že v play-off je koncentrace potřeba opravdu na každý detail, protože právě detaily v těchto zápasech můžou rozhodovat."

Jak se nám hrálo tak trochu zády ke zdi, po ztraceném prvním domácím utkání?
"Když v sérii prohráváte 0-1, a zvlášť poté, co ztratíte domácí zápas, je cítit určitý tlak, ale je to podle mě takový zdravý tlak, který nás donutí hrát ještě lépe, semknout se jako tým a hrát na maximum. Věděli jsme, že v sobotu pojedeme do Děčína, kde nás čekají dva těžké zápasy a potřebovali jsme druhé utkání zvládnout. Všichni dohromady jsme věřili, že dokážeme zvítězit, vložili jsme do toho potřebnou energii a povedlo se."

Co bys označil za hlavní faktor, díky němuž jsme vyrovnali semifinálovou sérii?
"Jedním z hlavních faktorů byl určitě náš doskok. Po prvním prohraném zápase jsme si říkali, že nemůžeme nechat Děčínu tolik útočných doskoků a podařilo se nám to zlepšit. Víme, že Děčín hraje velmi tvrdě, velmi intenzivně, ale my jsme tak hráli také. Hráli jsme s velkou energií a i díky tomu jsme druhý zápas zvládli."

Vnímáš skvělou kulisu, která provází naše domácí utkání v play-off?
"Atmosféru jsem určitě vnímal! Diváci jsou v naší hale hodně blízko nás, a když je plná hala, jako teď v play-off, dodává nám to ohromnou energii! Když vidíme fanoušky, jak si užívají zápas, jak fandí, tak nás to nutí předvést to nejlepší z nás. Podporu samozřejmě vnímáme, potřebujeme ji, a všem za ni moc děkujeme!"

Viktor Půlpán: Lépe jsme si půjčovali míč

Byli jsme v obtížné situaci, za stavu 0-1, ale ustáli jsme ji. Dá se říci, že tým si nepřipouštěl druhý domácí neúspěch?
"Určitě jsme si uvědomovali, že by bylo hodně těžké odjíždět do Děčína za stavu 0-2, ale my jsme si to nechtěli vůbec připouštět. Řekli jsme si, co bylo v prvním zápase špatně a myslím si, že jsme to v rámci možností zlepšili. I proto jsme urvali první výhru v sérii a za stavu 1-1 je zase všechno otevřené."

Na obranné polovině hřiště jsme opět předvedli velmi kvalitní výkon, čím především jsme pozvedli náš útok?
"Souhlasím, že naše obrana šlapala, ale bylo důležité, že jsme zlepšili i obranný doskok. V prvním utkání jsme dostali 20 bodů z druhých šancí a tohle už jsme si líp pohlídali. Co se týče útoku, řekli jsme si, že si musíme víc půjčit míč, ne aby hrál jenom hráč s míčem a ostatní se jen koukali. Tohle fungovalo. Pět hráčů dalo mezi 10 a 20 body, a jakmile se  nám povede tahkle rozložit střelbu mezi větší počet hráčů, jsme jako tým o hodně nebezpečnější."

Hodně se mluví o odolnosti v soubojích 1 na 1. Vy, rozehrávači, se musíte pasovat nejen s rozehrávači Děčína, ale při častém přebírání i s jejich pivoty. Jak jsou tyto situace fyzicky náročné?
"Těžké je určitě oboje. Rozehrávači Vyoral i Šiška jsou hodně silní a hodně rychlí, ale všichni se s tím snažíme co nejlépe poprat. I s děčínskými pivoty je to hodně těžké, ale je to naše taktika a řekl bych, že přebírání funguje. Nemyslím si, že by oni nějak extra využívali hru pivotů do našich guardů."

V prvním utkání ses nedostal do optimálního rytmu, ale druhý zápas ti vyšel náramně. Pomohla ti první trefená trojka?
"Já jsem byl sám na sebe hodně naštvaný, protože v prvním zápase jsem nehrál tak, jak bych si představoval, takže do druhého utkání jsem chtěl vstoupit úplně jinak. Pak jsem trefil nějaké střely a docela mě to nakoplo. Byl jsem hrozně rád, že jsem mohl týmu pomoct i bodama, ne jako v prvním utkání série, kdy jsem se do toho pořádně nedostal."

Co říkáš na atmosféru, která je v semifinále naprosto fantastická?
"Je to úžasné!!! V téhle atmosféře hrát je paráda. V Děčíně to bude taky rachot, i tam bývá úžasná atmosféra. Já už se těším, až se zase vrátíme domů, kde nás ženou naši fanoušci."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti