Upravit stránku
22. 09. 2022

Kvalitní turnaj v Opatiji


Otestovat svoji připravenost na začátek nové sezony odcestovali pardubičtí basketbalisté do Chorvatska, kde v pátek a v neděli odehrají dva zápasy s velice kvalitními soupeři.

Liburnija cup 2022, tak zní název turnaje, jehož se v Opatiji kromě Beksy zúčastní špičkový bosenský klub KK Igokea M:TEL Aleksandrovac, druholigový italský United Eagles Basketball Cividale a špičkový chorvatský tým KK Split. "Nepochybně to bude hodně kvalitní turnaj. Můžeme se těšit na dva zápasy s velmi silnými týmy, ať už bude naším druhým soupeřem kdokoliv," předeslal trenér Dino Repeša.

Úvodní dvě utkání jsou na programu v pátek 23. září, nejprve změří síly Beksa s Igokeou (začátek je v 17 hodin), o tři hodiny později proti sobě nastoupí Cividale a Split. V neděli na sebe narazí poražení a vítězové obou pátečních duelů.

"Začneme proti Igokee. Jedná se o tým, který přivedl čtyři nové, velmi zajímavé hráče: americké rozehrávače Kendricka Raye (v minulosti oblékal i nymburský dres - pozn. aut.) s Bryantem Crawfordem, srbského Power Forwarda Maria Nakiče a bosenského Forwarda Harise Delaliče. Tým má výborného trenéra Dragana Bajiče, který v Igokee působí už několik let. O jejich kvalitě svědčí vítězství v uplynulém ročníku bosenské ligy, k tomu hráli i play-off Adriatické ligy," okomentoval pardubický kouč našeho prvního soupeře.

Velkou kvalitu mají i další dva týmy.

"Split má jako každý rok za cíl vyhrát chorvatskou ligu, Cividale je velmi zajímavý tým z druhé italské ligy. Ať už v neděli budeme hrát s kýmkoliv, v každém případě půjde, stejně jako v pátek, o skvělý zápas. Účast na tomto turnaji pro nás bude cennou zkušeností. Uvidíme, nakolik jsme připraveni na blížící se začátek Kooperativa NBL," doplnil Dino Repeša.

Beksa odcestovala do Chorvatska ve čtvrtek ráno. Na palubě autobusu scházel křídelník David Pekárek, jenž stále laboruje se zraněním, které si přivodil v úvodní fázi Federálního poháru v Komárně, všechny ostatní hráče budou mít trenéři k dispozici.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti