Upravit stránku
20. 02. 2023

Krátký odpočinek a zpátky do tréninku


Parádní minulý týden mají za sebou pardubičtí basketbalisté. Nejprve ve středu velmi rázně utnuli dlouhou vítěznou sérii Ústí n. L., poté v pátek po dominantním výkonu triumfovali v Opavě.

Vítězství ve Slezsku bylo o to sladší, že přišlo po výborném výkonu, což uznal i opavský kouč Petr Czudek. "Na hřišti bylo jen jedno družstvo, a tím byly Pardubice. Od začátku jsme tahali za kratší konec provazu," smutně konstatoval domácí trenér. Jeho pardubický protějšek Dino Repeša byl pochopitelně o poznání spokojenější. "Myslím si, že až na poslední čtyři minuty to byl z naší strany výborný zápas. Dovolím si říct, že jsme ho od začátku kontrolovali," pochválil svůj tým.

Nejvyrovnanější pasáží byla hned úvodní čtvrtina.

Opava v ní několikrát mírně vedla (12:9, 14:12 a 18:16), chvíli vpředu byla ještě na startu druhé části - po Kouřilově přesné trojce 28:27. "Opava měla v první čtvrtině nějaké otevřené střely, ale potom už naše obrana pracovala výborně," poukázal Dino Repeša na skutečnost, že ve druhé čtvrtině jsme soupeři povolili nastřádat jen 16 bodů a ve třetí dokonce pouhých 14. "Právě obrana byla klíčem k naší výhře, protože jsme dokázali eliminovat útočně velmi talentovaný tým Opavy na 66 bodů," zmínil konečné číslo, které jen podtrhlo náš po většinu utkání konzistentní výkon na obranné polovině hřiště.

Ale ještě zpět do druhé čtvrtiny, v jejímž průběhu jsme se hostitelům začali bodově vzdalovat.

Úsek od 13. do 18. minuty skončil 2:14 a poprvé jsme odskočili do dvouciferného vedení (stav 31:42).

Opavští se sice ještě dokázali přitáhnout na 45:52 (24. minuta), leč do těsnějšího kontaktu už jsme je nepustili.

Nejlepší pasáž přišla záhy, mezi 25. a 32. minutou, v níž jsme proměnili 10 ze 17 střel z pole, všechny 4 trestné hody (naopak domácí ve stejném období trefili jedinou z 15 střel z pole!!!) a rozdíl ve skóre narostl až na maximálních 31 bodů! "Škoda celkových 18 ztrát," uvedl kouč Beksy až příliš vysoké číslo v kolonce ztracených míčů - 8 z nich jsme přitom nakupili do závěrečných 7,5 minuty, i díky tomu Slezané upravili konečný výsledek na 66:84. "Na konci už jsme byli trošku unavení. David Pekárek měl znovu zdravotní problém, takže už nehrál, chyběl nám Matěj Burda, tudíž jsme hráli v o něco užší rotaci. Naopak pozitivní bylo, jak jsme bojovali pod košem, mít o 17 doskoků více je výborné!"

Před týdnem jsme nebyli v jednoduché situaci. Nezvládli jsme závěrečný domácí duel základní části Kooperativa NBL s Ústím n. L., poté jsme nedotáhli do postupového konce solidně rozehranou čtvrtfinálovou sérii Alpe Adria Cupu se Spišskou Novou Vsí a o tři dny později jsme vypadli i z Českého poháru po porážce v Kolíně. Tým však dokázal zareagovat naprosto příkladně, dvěma velice kvalitními výkony na startu nadstavbové části NBL. "Ano, reakce týmu byla dobrá," souhlasně přikývl kouč Beksy, ale okamžitě dodal: "Sezona bude ještě dlouhá. Jsme šťastní, že jsme dokázali vyhrát v Opavě, ale rozhodně v klubu nepanuje nějaká euforie," zdůraznil.

Probíhající reprezentační přestávka poslouží jak ke krátkému odpočinku, tak k poctivému tréninku.

"Tři dny si odpočineme a od úterka budeme pokračovat v dobrém tréninku. Stále je dost věcí, na kterých potřebujeme nadále pracovat a zlepšovat je. Tím spíš, že jakmile se znovu začne hrát, zápasy v nadstavbové části půjdou velice rychle za sebou, prakticky budeme hrát každé tři dny. A až přijde play-off, nebude to jiné, takže už nebude moc času na trénink. Z tohoto pohledu chceme maximálně využít čas, který teď budeme mít k co nejlepšímu tréninku, včetně fyzické části," doplnil Dino Repeša.

Autor fotografie: Ondřej Kovalčík/BK Opava

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti