Upravit stránku
15. 10. 2021

Královští sokoli vs. Beksa


První derby v letošní sezoně je tady! Beksa, která uprostřed týdne vylepšila svoji ligovou bilanci již na 4/1, bude usilovat na palubovce Královských sokolů o třetí vítězství v řadě.

8. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Královští sokoli (4/3) vs. BK JIP Pardubice (4/1)
sobota 16. 10. v 18 hodin | Hradec Králové

Ve středu jsme skolili ambiciózní Brno navzdory citelnému oslabení - bez lídra Tomáše Vyorala a snajpra Josefa Potočka.

Co především bychom si měli z tohoto duelu přenést i do nadcházejícího derby? "Hlad a energii, kterou jsme měli, zvlášť v druhém poločase," odpověděl bez váhání trenér Dino Repeša. "Rádi bychom pokračovali ve výkonu z druhého poločasu, protože jsme ho odehráli velice kvalitně, jak v obraně, tak v útoku. V obraně jsme hráli dostatečně agresivně, v útoku jsme si dobře půjčovali míč a nebáli jsme se chodit agresivněji do koše, což nás potom posílalo i na trestné hody," doplnil rozehrávač Matěj Burda.

Královští sokoli odehráli o dvě utkání více a s bilancí 4 výhry / 3 porážky figurují v horní polovině tabulky, což vzhledem k velké kvalitě hráčského kádru rozhodně nelze brát jako překvapení. "Domácí mají hodně talentu v útoku," poukazuje Dino Repeša na kvalitní ofenzívu domácích. "Z pěti zahraničních hráčů bych vyzvedl hlavně rozehrávače Pedu Stamenkoviče, který je pro svůj tým velmi důležitý, a střelce Nikolu Pešakoviče. Jedná se o velmi zkušeného hráče, velice dobrého střelce, jenž hrál i Adriatickou ligu. Ozrena Pavloviče všichni dobře znají z jeho působení v Bekse, dalším zkušeným hráčem na pozicích 3 a 4 je Ondřej Peterka a pod košem pivoti Peter Sedmák a Nikola Vujovič, který je velmi silný na doskoku, zvlášť v útoku."

Matěj Burda s trenérovými slovy souhlasí. "Hradec Králové je velice talentovaný, ale specifický tým, nemyslím si, že v NBL je druhý takový. Nesnaží se hrát rychle dopředu, hrají spíše v pomalejším tempu, protože tento styl basketu jejich zkušeným a chytrým hráčům vyhovuje," charakterizuje našeho nejbližšího soupeře. "Za klíčový faktor našeho úspěchu bych označil rychlost a agresivitu. Je potřeba, abychom hráli rychle dopředu a v obraně byli dostatečně agresivní. Nesmíme pustit jejich zkušené hráče Stamenkoviče, Pešakoviče nebo Sedmáka do jejich silných stránek, stejně jako nedovolit otevřené střely bývalým pardubickým hráčům Pavlovičovi a Škrancovi," zmiňuje Matěj Burda základní předpoklady úspěchu.

Beksa zatím v NBL padla pouze s Nymburkem, všechny čtyři zbývající zápasy zvládla, včetně obou venkovních duelů.

Není žádných pochyb o tom, že v sobotním střetnutí bude chtít přidat třetí venkovní úspěch v řadě.

"Rádi bychom natáhli naši vítěznou šňůru, tím spíš, že nás čeká derby v Hradci Králové," souhlasně přikyvuje Dino Repeša. "Myslím si, že to bude těžký zápas, ale pojedeme do Hradce Králové s jedinou ambicí: udělat dobrou práci a vyhrát, abychom na konci zápasu byli my ti šťastní." Pardubický kouč má také jeden vzkaz pro pardubické fanoušky: "Rád bych pozval do Hradce co nejvíce našich fanoušků. Věřím, že budou naším šestým hráčem a budeme na hřišti vnímat jejich podporu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti