Upravit stránku
29. 09. 2019

Kouč po Prievidzi


Devítibodovou porážkou v Prievidzi uzavřeli pardubičtí basketbalisté herní přípravu na novou sezonu. Jak hodnotil generálku hlavní trenér Ken Scalabroni?

"Nikdy není příjemné prohrát," řekl úvodem kouč Beksy.

Zároveň si pochvaloval úroveň utkání. "Pro nás to byl velmi dobrý zápas, dobře nás prověřil."

V průběhu přípravy se jednalo teprve o první utkání, v němž trenéři měli k dispozici téměř všechny hráče, s výjimkou zraněného Michala Svobody. "Ano, bylo dobře, že jsme mohli hrát další utkání s Vyem v sestavě," zmínil Ken reprezentačního rozehrávače. "Začátek sezony se blíží. Máme ještě necelý týden na to, abychom se co nejlépe připravili na první zápas v Nymburku."

Na Slovensku jsme začali velice dobře. V první půli jsme Prievidzi nasázeli 45 bodů a díky trháku na startu druhého poločasu jsme ve třetí čtvrtině odskočili až do 11bodového vedení. "Měli jsme ale velký problém pod košem. Domácí měli kvalitní podkošové hráče, kteří nám znemožňovali získávat možnosti ke skórování z druhých šancí, naopak sami toho pod naším košem často využívali. To byl jeden z našich problémů, dalším byly ztráty míče."

Navzdory těmto limitům jsme byli ve hře o vítězství téměř až do konce: ještě v 38. minutě jsme byli pozadu o jediný koš a měli dva útoky na vyrovnání. "I když jsme v části třetí a čtvrté čtvrtiny měli horší pasáž, v níž jsme se nemohli dostat k jednoduchým košům, udrželi jsme se v kontaktu až do konce. Bohužel jsme v klíčových fázích neměli moc konzistentních hráčů. Toho chceme docílit: hrát celých 40 minut konzistentně, kolektivně, tedy udržet po celý zápas týmový výkon," doplnil Ken Scalabroni.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti