Upravit stránku
18. 02. 2017

Kouč, Koty a Kamil


Za utkáním o 3. místo v Hyundai FINAL-4 Českého poháru, v němž Beksa přehrála Prostějov, jsme se ohlédli s trenérem Levellem Sandersem a hráči Lukášem Kotasem a Kamilem Švrdlíkem.
Levell Sanders: Mám dobrý pocit

Zápasy o bronzové medaile bývají leckdy zrádné, ale soudě podle našeho výkonu v prvním poločase nám dnes motivace nescházela...
"Jsem spokojený s tím, jak jsme utkání o 3. místo odehráli. Říkal jsem před utkáním hráčům, že můžeme být zklamaní, když jsme v pátek nevyhráli nad Nymburkem a nehrajeme o zlaté medaile, ale máme před sebou další zápas a to je další šance zlepšit naši hru. Mám dobrý pocit z toho, jak jsme hráli."

Konstantní výkon jsme drželi zejména na obranné polovině hřiště, je to tak?
"Jedním z našich cílů bylo hrát celý zápas nátlakovou obranu. Viděli jsme v pátek semifinálový zápas Prostějova s Opavou, která hrála podobně a byla úspěšná, a také my jsme se snažili udržet celé utkání takové tempo v obraně, vyvíjet na domácí velký tlak, což byl klíč k příznivému průběhu zápasu. Myslím, že všechno začal Lamb, který bránil jejich rozehrávače. A když ostatní viděli, jak Lamb bránil, všichni byli schopni takto bránit. Celkově jsme si ukázali, jak umíme bránit a teď bychom v tom měli pokračovat v každém zápase."

Už v tom nejbližším ligovém proti Děčínu.
"Všichni ví, že všechno začíná na obranné polovině. Já vždycky říkám, že nevím, kdo bude dávat trojky, kdo bude jak střílet, ale obranu můžeme hrát pokaždé výbornou: každý den, v každé hale, proti každému soupeři!"

Lukáš Kotas: Nechtěli jsme připustit další zklamání

Jak těžké bylo se sebrat po semifinálovém zklamání a jít s vervou do utkání o bronzové medaile?
"Dneska bylo jednoznačně vidět, že jsme k utkání od začátku přistoupili zodpovědně. Tři roky zpátky jsme zažili v Brně podobnou situaci, kdy jsme v semifinále prohráli s Děčínem a zápas o 3. místo, ve kterém jsme byli favoriti, jsme taky prohráli. Tentokrát jsme to nechtěli připustit. Průběh byl jednoznačný, i když ve druhé půlce jsme malinko polevili - v obraně ne, tam to byl pořád konstatní výkon, jenom v útoku se nám už tolik nedařilo, nedávali jsme střely z dálky. Celkově ale myslím, že náš dnešní výkon nemůžeme hodnotit jinak než kladně."

Měl kouč Levell Sanders před utkáním speciální motivační řeč, nebo se porada nesla spíše v duchu taktických informací?
"Byly tam obě dvě věci, jak taktika, tak jsme byli upozorněni na to, že musíme k zápasu přistoupit naprosto zodpovědně. Prostějov má hráče, kteří když se dostanou do laufu, tak můžou dávat i těžké střely a můžou hrát velmi dobře. My jsme ale byli od první minuty koncentrovaní a naše síla se ukázala."

Orli mají spoustu nových hráčů, byl z tohoto pohledu duel o 3. místo specifický?
"Já jsem si v průběhu zápasu říkal, jak se tady vždycky těžko hrálo, když měl Prostějov konsolidovanou obranu, když člověk někam najížděl, vždycky tam přišla nějaká výpomoc... Teď spolu ještě nejsou dlouho, nehrají jako tým, je to hodně individuální v útoku i v obraně a nám se díky tomu hrálo velmi uvolněně."

V Českém poháru jsme odehráli 5 utkání, a přestože jsme nepostoupili do finále, ostatní zápasy jsme zvládli. Je to tedy pro nás další dobrá pohárová sezona?
"Myslím si, že ano. Bohužel je to tak, že i když jsme prohráli jen jeden zápas, skončili jsme třetí, ale... Škoda semifinálového zápasu s Nymburkem, v němž jsme udělali opravdu až moc ztrát a tým jako Nymburk je potrestal. To pro nás byl klíčový zápas, ale jinak naše prezentace v Českém poháru byla na velmi vysoké úrovni."

Kamil Švrdlík: Medaile je odměna za celou cestu pohárem

V Prostějově jsme už letos jednou prohráli, bylo to znát na naší koncentraci?
"Byli jsme motivovaní, samozřejmě jsme tady nechtěli prohrát podruhé v sezoně. Faktem je, že jsme moc nevěděli, co od toho čekat, jakou hrou se Prostějov bude prezentovat, ale je lepší skončit třetí než čtvrtí, takže jsme chtěli vyhrát."

Měli jsme razantní nástup, rychle jsme vedli dvouciferným rozdílem. Rozhodl tedy hned náš vstup do utkání?
"Důležité bylo, že jsme dobře začali. Dobře jsme bránili a do poločasu to bylo hotové, což je samozřejmě lepší, než se s nimi nějak tahat. Pak nikdy nevíš, jestli se někdo z prostějovských hráčů "zblázní" a začne trefovat nějaké těžké střely... Během zápasu už to bylo o víc než 40 bodů, zahráli si všichni, takže celkově to bylo pohodové utkání."

Jak se ti hrálo proti "novému" Prostějovu?
"Bylo to hodně nezvyklé. Co jsem tu sám zažil, vždycky tady byla spíš česká sestava, teď je tady hodně Američanů. Opravdu jsme nevěděli, co od nich čekat, pořádně jsme neznali jejich akce, nicméně oni to hráli hodně individualisticky, maximálně nějaké kombinace ve dvou hráčích. Řekl bych, že jsme to zvládli v pohodě, nebyl žádný problém."

V Českém poháru jsme prohráli jediné utkání a nakonec bereme bronzové medaile. S ohledem na náročnou cestu do FINAL-4 může panovat částečná spokojenost?
"Bronzová medaile, kterou jsme dnes získali, není za to, že jsme porazili Prostějov o 40 bodů. Ona je i za předchozí vítězství v Kolíně a v Děčíně, což nebylo jednoduché. Řekl bych, že žádný tým neměl těžší cestu do finálového turnaje."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti