Upravit stránku
03. 09. 2019

Kouč hodnotí


Porážkami o 1 a o 19 bodů vstoupili pardubičtí basketbalisté do herní přípravy na nadcházející sezonu 2019/2020. Jak hodnotí dvoudenní polský trip kouč Ken Scalabroni?

"V první řadě chci říci, že to pro nás byly dva velmi dobré zápasy, díky nimž můžeme jasně vidět, jak na tom momentálně jsme. To je důvod, proč za takovými soupeři jezdíme," předeslal Ken Scalabroni, jenž odkoučoval svá první dvě utkání v pardubickém klubu.

Oba duely se od sebe výrazně lišily.

V neděli měla Beksa nakročeno k přesvědčivému vítězství: nad Starogardem Gdaňski, devátým týmem minulého ročníku polské ligy, vedla zkraje třetí čtvrtiny již o slibných 19 bodů, aby nakonec padla střelou sekundu před koncem o jediný bod 76:77. "První zápas jsme měli vyhrát," přikývl Ken. "Utkání se nakonec dostalo do vyrovnané koncovky a v ní jsme se nechali porazit, ale i to je součást procesu, kterým nyní procházíme."

Reportáž ze zápasu se Starogardem čtěte zde: Těsná porážka

Ani pondělní utkání se pro nás zprvu nevyvíjelo špatně, ve druhé čtvrtině jsme vedli 38:35, jenže v dalším průběhu nás Dabrowa Górnicza zasypala nůší trojek (celkem jich v zápase vysázela 15!!) a dostala duel plně pod svoji kontrolu. "Myslím, že už jsme byli i trošku unavení, měli jsme pomalejší nohy," vypozoroval pardubický kouč. "Na rozdíl od prvního utkání jsme nedokázali tolik tlačit na hráče s míčem a dělali jsme zbytečné chyby." I kvůli nim nakonec polský tým pokořil hranici sta nastřílených bodů. "Dali jsme 85 bodů, ale samozřejmě jsme jich hodně dostali. Na obraně musíme dál pracovat. Snažili jsme se, co to šlo, ale teď jsme zkrátka v tomto bodě," ví Scalabroni.

Reportáž z duelu s MKS čtěte zde: Prohra se stovkou

Jaké pozitivní momenty z obou výsledkově neúspěšných zápasů Ken vyzvedl? "V obou zápasech jsme měli velmi slušné útočné pasáže. Snažili jsme se hrát kolektivně, půjčovat si míč, dělat dobrá rozhodnutí a brát dobré střely, což se nám zejména v prvním, ale i v části druhého utkání dařilo. Zmínil bych i dobré pasáže v obraně, kde jsme se snažili být variabilní, zkoušeli jsme různé způsoby bránění," řekl dále první muž pardubické střídačky.

I tento týden bude pro Beksu více zápasový. Po úterním volném dni, vyplněném regenerací, bude ve středu pokračovat v tréninkovém procesu, ovšem již ve čtvrtek (v polském Walbrzychu) a v pátek (v Heřmanově Městci proti Interu Bratislava) ji čekají další dvě přípravná utkání. A ty Scalabroni vítá. "Potřebujeme získávat zkušenosti s hraním pospolu, více se sžívat s tím, jak chceme hrát. Věřím, že se neustále budeme posouvat, krok za krokem."

Co je pro zkušeného kouče největší výzvou do blízké budoucnosti? "Abychom dokázali udržet konzistentní výkon na obou polovinách hřiště," odpověděl bez váhání. "Jak už jsem zmínil, v prvních dvou zápasech jsme měli pozitivní momenty, ale víme, že úroveň naší hry zatím není tam, kde ji chceme mít. Měli bychom být schopni hrát v jakékoliv sestavě pořád stejně, držet naši identitu. Toho chceme dosáhnout," uzavřel Ken své hodnocení.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti