Upravit stránku
21. 09. 2023

Kouč a kapitán před startem sezony


Nová sezona 2023/2024 začne pro Beksu úvodním zápasem Kooperativa NBL již v sobotu 23. září. Co říkají nedlouho před startem trenér Dino Repeša a kapitán Kamil Švrdlík?

Dino Repeša

O průběhu přípravného období a o nových zahraničních hráčích:

"Kluci trénovali velmi dobře, jen nás trápily nějaké zdravotní problémy. Pozitivem je, že jsme odehráli velice dobré přípravné zápasy proti kvalitním soupeřům, kteří nás výborně prověřili. Co se týče nových zahraničních hráčů, Joey Brunk ukázal, jaký rozdíl může udělat po košem, máme s ním možnost dalších herních variant na obranné polovině hřiště. Jure Škifić je zkušeným hráčem, má za sebou působení v kvalitních evropských ligách i evropských pohárech. Bryce Alford hrál výborné zápasy v kvalitních ligách v Německu a Polsku, kde měl skvělé statistiky."

O tom, jak tým působí na konci přípravy, krátce před startem sezony:

"Možná trochu unaveně (usmál se), ale připraveně! Příprava byla dlouhá, začali jsme ji velmi brzy. Nová sezona pro všechny začíná s nulou u výher i porážek, my v ní zkusíme vyhrát víc zápasů, než kolik jsme jich vyhráli v minulém ročníku. Důležité bude, abychom na konci dlouhodobé části byli na takové pozici, která nám zajistí v play-off výhodu domácí palubovky. Pro nás je velice důležité hrát před našimi fanoušky, zvlášť v play-off je u nás hodně těžké vyhrát."

O motivaci do nadcházející sezony:

"Každý náš hráč musí být maximálně motivován udělat další krok dopředu, jak ve své vlastní kariéře, tak i z pohledu celého našeho týmu. Další motivací je kvalifikace FIBA Europe Cupu, kterou budeme hrát. I účast v tomto prestižním evropském poháru nám pomohla k tomu, abychom mohli sestavit podobně kvalitní tým, jaký máme. Konfrontace s tak vynikajícími soupeři, jakými budou Zaragoza a Jämtland, pro nás bude skvělá. Uvidíme na začátku října, jak na tom v porovnání s nimi budeme."

O ostrém startu do nového ročníku Kooperativa NBL:

"Nejprve nás čeká první zápas v Děčíně, poté domácí premiéra proti Brnu. Záměrně jsme chtěli hrát těžká utkání během celé přípravy, abychom byli dobře připraveni. Na začátku mé trenérské kariéry pro mě možná bývalo důležité, jak přípravné zápasy dopadnou, ale teď je mým cílem něco jiného: aby tým dobře trénoval a byl co nejlépe připravený na sezonu. Výsledky přípravných utkání pro mě nejsou prioritou, důležitější je, co vidím v obraně, v útoku, kde můžeme být lepší... Soupeři, proti kterým jsme nastoupili, nám pomohli k tomu, že jsme viděli, co je v naší hře dobrého a na čem musíme dál pracovat."

Kamil Švrdlík

O začlenění nových hráčů do týmu:

"Pravdou je, že došlo k částečné obměně týmu, ale české jádro zůstalo pohromadě. Není žádný problém zařadit několik nových hráčů, kteří k nám přišli, zvlášť, když všichni se jeví jako super kluci. Na startu sezony to vnímám velice dobře."

O průběhu a náročnosti přípravy:

"Příprava byla dlouhá, možná mi to tak přišlo i proto, že jsme nehráli až tolik přípravných zápasů: první tři týdny jsme vlastně jen trénovali. Většina z nás už je ale v Pardubicích více let, takže víme, co po nás trenér chce. Spíš jsme se snažili zapojit nové hráče, aby zapadli a ztotožnili se s rolí, jako by v týmu měli plnit, také jsme pilovali věci, které nám v předcházející sezoně třeba tolik nevycházely. Herní šablona zůstává stejná a věřím, že při zlepšení určitých detailů to z naší strany bude v nové sezoně ještě lepší."

O co se budeme chtít opřít hned od startu sezony:

"Už jsme delší dobu pohromadě, takže bychom měli hrát hned od prvních zápasů týmově a být schopni plnit plán, který máme. Nemůžeme se asi vymlouvat na to, že nejsme sehraní, nebo že trenér po nás chce něco nového. Měli bychom se opírat o týmovost, která nás zdobila v důležitých zápasech minulého play-off, na tohle bychom chtěli navázat a neustále to rozvíjet."

O prvních soupeřích Děčínu a Brnu:

"Těžko si vybírat, s kým začít sezonu, proti komu odehrát první zápasy. Liga byla v loňské sezoně velmi vyrovnaná a očekávám, že podobné to bude i letos. Samozřejmě, že start v Děčíně je těžký, ale kolikrát je dobré začít sezonu s takhle kvalitními protivníky, protože pokud se start podaří, tak se jednodušeji odráží do dalšího průběhu soutěže. Musíme být co nejlépe připraveni na každého soupeře, který bude stát proti nám. Navíc na začátku října nás čeká kvalifikace FIBA Europe Cupu, takže je jedině dobře, že hrajeme hned od úvodního kola takhle těžká utkání, která nás dobře prověří a připraví na pohárovou soutěž."

O blížící se kvalifikaci FIBA Europe Cupu:

"Samozřejmě o tom v šatně mluvíme, ale nejdřív nás čekají tři ligové zápasy, to je pro nás momentálně priorita. V první řadě potřebujeme zvládnout vstup do Kooperativa NBL a potom budeme víc myslet i na FIBA Europe Cup. Los jsme pochopitelně sledovali, víme, jaké hráče naši soupeři podepisují, proti komu budeme hrát. Motivaci budeme mít velkou, ale o dost intenzivněji na to budeme myslet až v době, kdy se to opravdu přiblíží, teď se soustředíme na start ligové soutěže."

O fanoušcích Beksy:

"Rád bych, a určitě nejen já, aby fanoušci, kteří se naučili chodit na Beksu v minulém play-off, zůstali našimi fanoušky a chodili do haly hned od začátku sezony. Spousta pěkných zápasů se hraje i v jejím průběhu, ne pouze v play-off. Chápu, že v Pardubicích je velká konkurence dalších sportů, ale přáli bychom si, aby si co nejvíce našich fanoušků udělalo ve středu či v sobotu čas a chodili nám fandit. Věřím, že letošní sezona bude stát za to!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti