21. 10. 2015

Kontrolované vítězství v Ústí n. L.

Nakonec "jen" o čtyři body, ovšem žádné drama. Pardubičtí basketbalisté vedli na ústecké palubovce téměř po celé utkání a v koncovce zkontrolovali třetí výhru v řadě.

4. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Sluneta Ústí n. L. vs. BK JIP Pardubice 83:87
(10:18, 22:25, 23:24, 28:20)

Body: Anderson 20, Pecka 18, Votroubek 16, Barham 15, Čarnecký 9, Emerson 3, Eggleston 2 - Wall 17, Sanders 17, Švrdlík 12, Škranc 10, Pandula 9, Půlpán 8, Nečas 5, Šoukal 4, Příhonský 3, Kotas 2

Beksa vedla v průběhu zápasu nejvíce o 15 bodů - hned třikrát!

Na konci první čtvrtiny, díky jedenácti bodům v řadě, otočila stav z 9:7 na 9:18 a hned zkraje druhé části hry po několika ziscích a snadných koších z protiútoků (poměr bodů dosažených z rychlých protiútoků v první půli byl 3 - 17!!) odskočila na 14:29. Sluneta však zareagovala šňůrou 12:2, na níž se dvěma trojkami podílel Andrew Barham.

V polovině třetí čtvrtiny se Viktor Půlpán pěti body v řadě zasloužil o navýšení náskoku na 38:53, ale Ústí znovu kontrovalo, tentokrát šňůrou 15:4 a dvanáct minut před koncem se přitáhlo na čtyřbodový rozdíl (53:57). V klíčových chvílích prokázal své zkušenosti Levell Sanders, který zaznamenal na konci třetí a na začátku čtvrté čtvrtiny 8 bodů svého týmu v řadě a po smeči Kamila Švrdlíka to v 35. minutě bylo 65:80.

Domácí hráči v koncovce dotahovali, ale těsně před koncem byli stále pozadu o 7 bodů. Na konečný čtyřbodový rozdíl korigoval tříbodovou střelou v poslední sekundě Austin Emerson.