Upravit stránku
29. 10. 2022

Kontrolovaně


Pro své třetí vítězství v letošním ročníku Kooperativa NBL si Beksa dojela na Hanou. Utkání na palubovce posledního Olomoucka jsme dostali pod kontrolu ve třetí čtvrtině, v níž jsme navýšili náskok až na 21 bodů. 

8. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Redstone Olomoucko vs. BK KVIS Pardubice 67:84
(20:18, 17:27, 17:28, 13:11)

Po poměrně vyrovnaném prvním poločase, v němž domácí vedli nejvíce o 5 a Beksa maximálně o 8 bodů, jsme si klíčový trhák přichystali na pasáž od 22. do 30. minuty: tento úsek skončil poměrem 12:28, což znamenalo navýšení rozdílu ve skóre až na 21 bodů. "Vstup do zápasu nebyl z naší strany ideální. Neřekl bych, že se jednalo o podcenění, spíš jsme měli v hlavě loňské utkání v Jindřichově Hradci a možná jsme se toho trošku obávali," uvedl rozehrávač Petr Šafarčík. "Na konci prvního poločasu jsme se utrhli na 8 bodů, a i když první minuta druhého poločasu byla hrozná, od druhé minuty jsme začali náš náskok navyšovat a hlídali jsme si ho až do konce. Jen škoda, že furt jsou v naší hře nějaké výpadky, zápas mohl skončit ještě větším rozdílem," řekl dále Peca.

Průběh utkání

Nastříleli jsme první 4 body zápasu, jenže v úvodních 6 minutách jsme proměnili pouze 2 z 9 střel z pole a domácí šňůrou 9:0 otočili průběžný stav ve svůj prospěch. Naší ofenzívě hodně pomohly tři rychlé trojky (Jan Štěrba 2 a Matěj Burda), a když v polovině druhé čtvrtiny Petr Šafarčík vtěsnal do pouhých 63 sekund svých 7 bodů (nájezd, trojka a koš z rychlého protiútoku po zisku míče v obraně), byli jsme vpředu o 7 bodů (24:31). V následující pasáží jsme dvakrát zapomněli na hráče Olomoucka: nejprve nás potrestal pod košem volný Kněžević, o chvíli později za trojkovým obloukem zcela osamocený Halada. Do vedení už jsme však soupeře nepustili. Na konci prvního poločasu jsme díky agresivnější obraně odskočili do 8bodového vedení a ve třetí čtvrtině definitivně stvrdili náš triumf.

Druhou půli sice otevřel přesnou trojkou Moten, jenže pasáž od 22. do 30. minuty skončila 12:28!

Velmi aktivní byli rozehrávači Petr Šafarčík s Tomášem Vyoralem, několika koši pomohl pivot Kamil Švrdlík, jenž v 25. minutě - úspěšnou tříbodovou střelou - pokořil metu 5000 bodů v Kooperativa NBL!!! Když na začátku 30. minuty trefil svou čtvrtou trojku Jan Štěrba, rozdíl narostl na maximálních 21 bodů (52:73). "Olomoucko hraje nevyzpytatelně v obraně. Každou obranu hrají trošku jinak: chvíli hrají spodem, pak hrají předskok, chvíli přebírají... Chvilku nám trvalo, než jsme se s tím sžili a srovnali, ale od druhé čtvrtiny jsme si začali víc půjčovat míč z ruky a měli jsme otevřené střely, které jsme proměňovali. Věřili jsme si do nich, proto jsme ve druhé a třetí čtvrtině dali tolik bodů," poukázal Peca na fungující útok - ve druhé části jsme nastříleli 27 a ve třetí 28 bodů.

Právě Petr Šafarčík byl top skórerem zápasu s 23 body. "Musím zaklepat, že konečně, posledních asi 10 dní, se cítím fakt dobře, vlastně poprvé v této sezoně. Dal jsem se zdravotně dokupy, konečně můžu trénovat delší období v kuse, takže jsem za to rád. Cítím se dobře a myslím, že to snad je na hřišti vidět," pousmál se Peca, jenž se prosazoval jak střelbou z dálky (trojky 3/4), tak dravými nájezdy či (zdánlivě) jednoduššími koši z rychlých protiútoků. Z protažení vítězné série na 4 utkání - dvě v NBL a dvě v Alpe Adria Cupu - má pochopitelně velkou radost. Vnímá, že se úspěšné období pozitivně projevuje na sebevědomí celého týmu? "Stoprocentně. Pozoruji to na sobě i na ostatních. Hlavně středeční zápas v Dabrowé Gorniczi nám dodal hodně sebevědomí. A musím říct, že se to odráží i v trénincích, kterých sice není moc, protože se furt hraje, ale i když máme před každým zápasem jen jeden až dva tréninky, vypadá to na nich tak, jak si já osobně myslím, že by to mělo vypadat. A pak to tak vypadá i v zápasech."

Po dvou venkovních duelech Beksu čekají poslední dvě utkání před blížící se reprezentační pauzou, obě v domácí Sportovní hale Dašická. "Už se tam hrozně těším! Předchozí zápasy, které jsme hráli doma, byly super, atmosféra v hale byla jako vždycky úžasná! Už se nemůžu dočkat středy a soboty, zvlášť teď po těch vítězných zápasech. Hrozně se těším domů, před naše fanoušky," dodal Peca.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti