27. 10. 2018

Kontrolovaně

Nejlepší ligové trojkaře jsme udrželi v přijatelných mantinelech a z Brna vezeme přesvědčivé vítězství o 17 bodů. Po dvou porážkách jsme tedy (věřme) zpět na vítězné vlně.

6. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Egoé Basket Brno vs. BK JIP Pardubice 70:87
(19:19, 13:18, 19:21, 19:29)

"Věděli jsme, že nás nečeká snadný zápas, že Brno bude dobře připravené, a to se potvrdilo," předeslal pardubický kouč Levell Sanders. "Předvedli jsme ale dobrý týmový výkon. Spousta hráčů odehrála dobrý zápas, měli jsme dobrý balanc v naší hře, nebylo to jen o dvou třech hráčích. Utkání a náš výkon mohu hodnotit kladně," doplnil spokojený trenér.

Začali jsme velmi slabou produktivitou - střelbou 10/28.

Na první úspěšnou trojku jsme čekali až do 15. minuty, kdy se zpoza oblouku trefil - kdo jiný, než Josef Potoček.

Tentýž hráč o několik desítek sekund proměnil další trojku i s faulem a sám šňůrou 0:7 otočil stav z -3 na +4 body (26:30).

Od té doby jsme byli vpředu a Brno už jsme do vedení nepustili.

V úvodní tříminutovce třetí čtvrtiny Ondřej Kohout stihl rychlých 7 bodů a vedli jsme o 9 (37:46). Egoé kontrovalo dvěma trojkami (Keely a Stegbauer), záhy na druhé straně trojkoval Donovan Jackson. V poslední sekundě třetí části hry se z rohu hřiště nemýlil Dwayne Benjamin, z prvního útoku závěrečné čtvrtiny pak přidal dva body Donovan Jackson a znovu jsme měli devítibodový náskok (51:60), stejně jako 7 minut před koncem, po trojce z protiútoku v podání Richarda Williamse (58:67).

Dvouciferně jsme poprvé vedli v 35. minutě, kdy Kamil Švrdlík dvěma proměněnými trestnými hody posunul průběžný stav na 62:73.

Po dobře odbráněném útoku Egoé se z trojky trefil zcela volný Evan McGaughey, jenž protáhl naši šňůru na 0:7, domácí kouč Dejan Jakara bral v rychlém sledu druhý oddychový čas, ovšem na námi kontrolované koncovce se již nic nezměnilo. Do poslední tříminutovky jsme vstupovali s patnáctibodovým polštářem (65:80), nejvíce jsme vedli o 18 bodů (69:87). "Jsem hrozně rád, že jsme tohle utkání zvládli tak, jak jsme ho zvládli. Jsem v Pardubicích pátou sezonu a nepamatuji si lehké utkání v Brně," uvedl pivot Ondřej Kohout. "Oba týmy předvedly konstantní hru. Myslím, že rozhodla naše širší rotace: byli jsme schopni udržet vysoké tempo hry a v poslední čtvrtině překlopit skóre na naši stranu."

Nejlépe trojkující tým ligy jsme udrželi na 8 trojkách, s úspěšností jen lehce nad 30%, což je o 10% méně než činí dlouhodobý průměr Egoé. Navíc sami jsme trefili o 2 trojky více, s fantastickou úspěšností 45,5% (10/22)! Poražení měli tři dvouciferné střelce, náš tým o dva více. Rozehrávač Richard Williams znovu atakoval triple-double, scházely mu 2 doskoky a 2 asistence, velmi dobrý part odehrálo pivotmanské duo Ondřej Kohout-Kamil Švrdlík.