02. 03. 2016

Konstantní výkon a přesvědčivá výhra

Způsobem start - cíl, tedy vedením od začátku do konce, si pardubičtí basketbalisté dokráčeli pro 20. vítězství v letošním ročníku Kooperativa NBL. USK zdolali o 15 bodů.

35. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. USK Praha 77:62
(26:21, 14:14, 20:15, 17:12)

Body: Wall 14, Pandula 13, Půlpán 12 (+6 as.), Švrdlík 12, Nečas 10 (+8 d.), Autrey 8 (+5 as.), Příhonský 5, Kotas 3 - Slavík 15, Josipovič 14, Šafarčík 11, Mareš 11, Feštr 4, Štěrba 3, Svoboda 2, Bohačík 2

Diváků: 1012

Přestože v první půli jsme vedli nejvíce osmibodovým rozdílem a ve třetí čtvrtině maximálně o deset bodů, utkání jsme měli pod kontrolou. Na obranné polovině hřiště jsme soupeřům nedávali mnoho otevřených střel, naopak v útoku jsme předvedli vyvážený výkon, s dobrým atakováním vnitřního prostoru i kvalitní střelbou z dálky. Klíčová byla převaha na doskoku - díky šestnácti útočným doskokům jsme zaznamenali 14 bodů z druhých šancí!

"Klíčem k našemu vítězství byl obranný tlak na perimetru," říkal na tiskové konferenci top-skórer vítězů Jobi Wall. "Viktor Půlpán a Josef Příhonský nastavili v tomto tón již od začátku zápasu a celý tým z toho čerpal energii," ocenil energický výkon svých spoluhráčů.

Klíčovou pasáží, která definitivně rozhodla o výsledku, byl přelom třetí a čtvrté čtvrtiny. V 30. minutě, při sedmibodovém rozdílu, Jobi Wall trefil svou třetí trojku, a následně v první pětiminutovce závěrečné části hry jsme odskočili až do čtrnáctibodového vedení: po tříbodovém zásahu Dušana Panduly jsme vedli 69:55, o chvíli později po další trojce Jobiho Walla 74:55.

"Chtěl bych vyzvednout práci celého týmu, zejména na obranné polovině, protože tím velkým tlakem, který jsme vyvinuli, jsme získali jednoduché míče a dali mnoho jednoduchý košů, což nám dodalo sebevědomí a víru v náš výkon," pochválil svůj tým trenér Tomáš Bartošek.

Kompletní ohlasy z tiskové konference si můžete přečíst zde.

BeksaTV: Utkání Beksa vs. USK očima Radka Nečase a Viktora Půlpána