Upravit stránku
05. 11. 2022

Konec vítězné šňůry


Čtvrtý dílek na svoji vítěznou šňůru v NBL pardubičtí basketbalisté bohužel nepřidali. V dohrávce 5. kola podlehli Brnu o 10 bodů a s vyrovnanou bilancí 4/4 jim v aktuální tabulce patří 6. příčka.

DOHRÁVKA 5. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. Basket Brno 65:75
(19:15, 17:24, 15:19, 14:17)

Zkraje první čtvrtiny jsme odskočili do 7bodového vedení (9:2), našeho nejvyššího v celém průběhu utkání.

Mírně vpředu jsme byli ještě v poslední minutě prvního poločasu, kdy Matěj Burda trojkoval na 36:34.

Přelom obou poločasů však skončil poměrem 0:9, a od té doby jsme se hostům neustále dívali na záda. "Chtěl bych pogratulovat Brnu k vítězství. Měli víc koncentrace i energie, fyzicky vypadali lépe než my," uvedl pardubický trenér Dino Repeša. "Myslím, že domácí neměli střeleckou pohodu, ale my jsme za to docela dost mohli," poukázal jeho brněnský protějšek Lubomír Růžička na naši podprůměrnou úspěšnost střelby z pole, která činila pouhých 35% (22/62, hosté 45% - 28/61).

Průběh utkání

Na úvodní Puršlův koš jsme odpověděli 9 body v řadě, na konci 9. minuty Kamil Švrdlík dvakrát úspěšně šestkoval na 19:14. I v dalším průběhu prvního poločasu jsme si drželi mírný náskok, a když v 19. minutě Matěj Burda úspěšně trojkoval na 36:34, nikdo netušil, že jde o naše poslední vedení. Hosté zakončili první půli 5 body v řadě a v úvodní tříminutovce druhého poločasu navázali šňůrou 0:6 - od té chvíle už jsme se ani jednou nedostali do vedení. "O přestávce nám trenér řekl, že když máme momentum z druhé čtvrtiny, nesmíme ho zahodit, že rozhodující bude vstup do třetí čtvrtiny, který se nám povedl," okomentoval klíčovou pasáž zápasu jeho top-skórer Kameron Chatman, autor 21 bodů.

Pokaždé, když jsme se dokázali přitáhnout na rozdíl jednoho až dvou košů, hosté přispěchali s okamžitou odpovědí.

Klíčový úsek se odehrál mezi 34. a 36. minutou, kdy Brno zapsalo 6 bodů v řadě a vypracovalo si dvouciferný náskok (stav 58:68), který uhlídalo až do konce. "Odpovědnost v obraně 1/1 a na doskoku byla u nás velmi špatná, takhle nemůžeme vyhrát zápas proti takto silným týmům, jako je Brno. Pro nás to byl střelecky nejhorší zápas v sezoně, navíc oni lépe kontrolovali doskok," doplnil své hodnocení Dino Repeša.

Jak zhodnotil nepříliš vydařený zápas pivot Kamil Švrdlík? "Těžko se mi to hodnotí...," těžko hledal slova. "Bylo to takové upracované, byl to boj - což jsme věděli. Od nás mi chyběl nějaký jednoduchý koš, což zmiňuji už poněkolikáté. Vyhrát doma na 65 nastřílených bodů je těžké... Obrana nebyla úplně špatná, i když tam samozřejmě byly nějaké špatné věci, na které se podíváme, ale na útočné polovině hřiště nám chyběla lehkost," míní pardubický kapitán.

Kompletní zápasové statistiky naleznete na portálu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti